Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Corsa b 1.7d, mrugająca kontrolka ładowania na zimnym silniku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   tomekl_92

tomekl_92
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Corsa B
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 25 grudzień 2017 - 16:39

Witam, mam problem z moim autem, tak jak w temacie silnik 1.7d Isuzu. Problem pojawił się teraz przy opadach deszczu. Podczas przymrozków nic się nie działo.

Jak auto postoi całą noc to po odpaleniu mruga kontrolka ładowania, obroty są nierówne a z prawej strony deski rozdzielczej słychać charakterystyczne "cykanie" (jakiś przekaźnik?). Problem ustępuję po wdepnięciu gazu w podłogę.

Dodatkowo podczas jazdy, dopóki silnik się nie zagrzeje głupieje obrotomierz (spadają diametralnie do około 500-700, po chwili wracają do rzeczywistych), obrócz tego czasem gdy spadną obroty zaczyna piszczeć pasek.

Z ostatnich rzeczy było w aucie robione:

- wymieniony pasek klinowy około 9 miesięcy temu (piszczenie ustało aż do teraz)
- regeneracja alternatora około 6 miesięcy temu
- wymiana szczotek rozrusznika kilka tygodni temu

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 ONLINE   rafalgrzegorz

rafalgrzegorz

Rafał

• Moderator
  • 9495 postów
  • Lokalizacjaok. Kalwaria Zeb./ małopolska
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE, 104KW - 141KM
  • Nadwozie:VAN, "LUNA"
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 25 grudzień 2017 - 19:25

Najpierw sprawdź wszystkie połączenia elektryczne (coś przy regeneracji rozrusznika może być nie tak).

Następnie oglądnąć altek - tu podobny temat związany z altkiem - http://forum.opel24....olka-ladowania/

Ogólnie poczytaj o swoim altku bo wydaje się być problematyczny - wiem że jest dużo tematów na tym forum o nim.

Silnik i jego osprzęt występuje w wielu modelach opla i we wszystkich są opisy o problemach z alternatorem.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież