Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Corsa C OBD2 elm327 diagnostyka bluetooth

OBD2 ELM327 Aplikacja Bluetooth Odczyt Błędy Corsa C

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   tomasz.rak

tomasz.rak
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Model:Opel Corsa C
  • Silnik:1.0
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:28

Dzień dobry

Chciałbym zapytać forumowiczów o sprawdzoną aplikację na smartfona (android) która poprawnie czytałaby błędy samochodu via Bluetooth (mam Corsę C).

Zapoznałem się z paroma tematami na forum, na przykład:

http://forum.opel24....ez-obd2-problem

i rozumiem kwestię jakości tych modułów BlueTooth. Sprzęt który zakupiłem był droższy, bez żadnego problemu łączy się z różnymi aplikacjami z poziomu komputera, nie były potrzebne żadne sterowniki, odczyt błędów z poziomu komputera jest prawidłowy i tu nie mam żadnego zarzutu. Sprawdziłem także zgodność ze starym, ale jarym przewodem USB: wykrywane błędy i odczyty są takie same... ale zawsze z poziomu komputera.

Auto ma już swoje lata, czasem pada na trasie, szykuje mi się dłuższy wyjazd i fajnie by było mieć coś do diagnozy z telefonu. Spróbowałem kilku aplikacji i żadna z nich nie wyświetla mi w ogóle błędów. Odczyty liczników są w porządku, ale z poziomu telefonu nie mogę odczytać błędów które przed chwilą z poziomu lapka były bezproblemowo odczytane.

Czy ktoś z Was spotkał się już z jakąś apką która bezproblemowo funkcjonuje z tymi skanerami bluetooth? Oczywiście rozumiem, że taki skaner nie odczyta mi np. poduszek, czy skrzyni, ale od tego mam już w domu sprzęt. Szukam czegoś przenośnego na wyprawy, a skoro sprzęt działa poprawnie i poprawnie czyta błędy, to może komuś się to już udało? Kwestia sprzętu w ogóle (np. te moduły BlueTooth są czort warte), jego ceny, czy po prostu apki? A jeśli tak, to jakiej?

Dziękuję za każdą wskazówkę i pozdrawiam!

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 9286 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:39

Zapoznałem się z paroma tematami na forum, na przykład:

A lepiej abyś zapoznał się tym tematem  http://forum.opel24....obsluga-porady/

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: OBD2, ELM327, Aplikacja, Bluetooth, Odczyt, Błędy, Corsa C