Skocz do zawartości

Sprzegło! ECN 070458 Prosze o pomoc !


Gość kamil213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i z gory dziekuje za odpowiedzi.
Od 1,5 roku jestem wlaścicielem asterki Silnik Z19DT, 120km. Po kilku miesiącach od jej kupienia zawiodła skrzynia. Zostala zregenerowana, wtedy też wymieniłem kompletne sprzęgło łącznie z wysprzeglikiem. Wszystko było dobrze, niestety do czasu. Jakieś 2 miechy temu zauważyłem dziwna rzecz. Rano odpalilem samochód, przy wcisnietym sprzegle przesuwając lewarek na 1 lub R zauważyłem że samochód wykonuje minimalny ruch do przodu lub do tyłu. Przez kilka kolejnych dni sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła, do tego stopnia ze trudno było wrzucić jakikolwiek bieg. Dopiero gdy samochód pochodził jakies pół godziny to dało się zmieniać biegi i zawsze po dłuższym postoju był największy problem. Pedal sprzęgła odbijal ale widać było ze jest za krótkie jakby działało w połowie zakresu. Wszystkiemu towarzyszył blad: ECN 070458. W bosh serwisie odpowietrzyli mi sprzęgło i szukali nieszczelności ale żadnych wycieków plynu nie znaleźli. Odpowietrzenie zdecydowanie pomogło bo wszystko wróciło do normy jednak po paru tygodniach zacząłem zauważać ze znów pedal sprzęgła jest nieco niżej i znów pojawia się wyżej wymieniony błąd. Tydzień temu odpowietrzyli drugi raz i narazie niby jest ok ale tamten błąd znów się pojawia i myślę ze to musi mieć związek z tym sprzeglem. Bardzo proszę o jakąś pomoc i wskazówki bo nie chciałbym zostać unieruchomiony, nie chcialbym tez zrzucać skrzyni jeśli nie jest to konieczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew panowie. No tak ja juz chyba przeszukalem caly internet zeby znalezc jakies informacje na ten temat i rzeczywiscie kilka osob pisze o tym czujniku. Tylko czy ten czujnik moze miec wplyw na to ze np pedal sprzegla z czasem jest coraz nizej albo na to ze uklad sie zapowietrzy?

Bo sam fakt ze wyskakuje ten blad albo to ze czasem tempomat sie nie zalacza to nie jest jakis wielki problem tylko nie chcialbym zeby znow doszlo do sytuacji w ktorej nie bd mogl zmieniac biegow tak jak kiedys. Dodam ze mechanik ze mnie kiepski a mechanicy pracujacy w servisie tez chyba sami nie rozwiaza problemu chyba ze sam im powiem co maja zrobic bo 2 razy juz zawozilem tam auto mowiac o sprzegle a konczylo sie na tym ze nie znalezli wycieku plynu i odpowietrzyli uklad. Skasowali 150 za diagnostyke komputerowa a problem dalej nie rozwiazany i dalej wyskakuje ten blad. Prosze doradzcie mi co konkretnie trzeba zrobic. Wymiana tego czujnika zalatwi sprawe na dobre?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelnosci szukali ale ponoc nie znalezli. Kompletne sprzeglo i wysprzeglik byly wymieniane tyle ze u innego mechanika. Ale mysle ze by mnie tak nie oszukali, zreszta mam stara dwumase. Hmm wiec jaki kolejny krok bys proponowal? Trzeba zrzucac skrzynie? Jak sie do tego zabrac? Co najpierw sprawdzac lub ewentualnie wymieniac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdalnie nie widząc auta ani nie mając możliwości sprawdzenia kilku rzeczy to se można... To tak jak ślub z laską z portalu randkowego, której się na oczy nie widziało - a może będzie dobrze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah no tak masz racje. Zdaje sobie z tego sprawe ze nie wszystko mozna przez internet zalatwic. Tylko tak sie zastanawiam czy najpierw szukac problemu wlasnie gdzies przy pedale sprzegla,sprawdzic ta pompke i pozniej wysprzeglik? Nie chcialbym zeby mnie skasowali za zrzucenie skrzyni i zebym dalej zostal z problemem bo to bylaby porazka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności