Skocz do zawartości

duże spalanie paliwa co jest przyczyną w oplu astra 2 1.7


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Było trochę takich tematów, poszukaj.

Na początek sprawdź termostat, silnik po 5km powinien już mieć swoją temp ok 85-90st

A jeśli dochodzą do tego krótkie odcinki to się nie dziw, mi też tyle palił przed wymianą termostatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

podepne sie pod ten temat.

mam astre 1.7TD z 94r na silniku Isuzu.mam pytanie czy przyczyna wiekszego spalania moze byc gorsza("chrzczona")ropa?

bo jakos dziwnie szybko mi wskazowka opada,zrobilem jakies 135 km na 1/4 zbiornika.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

podepne sie pod ten temat.

mam astre 1.7TD z 94r na silniku Isuzu.mam pytanie czy przyczyna wiekszego spalania moze byc gorsza("chrzczona")ropa?

bo jakos dziwnie szybko mi wskazowka opada,zrobilem jakies 135 km na 1/4 zbiornika.

pozdrawiam

A ile chcialeś zrobić na 1/4 zbiornika? :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafciio

moja astra pali pełny bak paliwa na 750 km i to jest cały czas cykl mieszany, dojeżdżam do pracy 13 km w jedną stronę i wiadomo po paru kilometrach się rozgrzewa silnik czyli połowę trasy jeżdżę na ssaniu, jest to silnik X17 dtl tylko 68 km ale nie narzekam na moc ,a paliwo jak paliwo jeżdzę na różnych oprócz opału bo to się nie nadaje,pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

moja astra pali pełny bak paliwa na 750 km i to jest cały czas cykl mieszany, dojeżdżam do pracy 13 km w jedną stronę i wiadomo po paru kilometrach się rozgrzewa silnik czyli połowę trasy jeżdżę na ssaniu, jest to silnik X17 dtl tylko 68 km ale nie narzekam na moc ,a paliwo jak paliwo jeżdzę na różnych oprócz opału bo to się nie nadaje,pozdrawiam

Te silniki w F-kach zauwazyłem palą mniej niż w astrach G. Może dlatego, ze G jest cięższa? Moja srednio pali 7l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mi też się wydaje że F-ki palą mniej

moja w mieście pali ok 7,5L głównie krótkie trasy

Ostatnio miałem trasę płock - wawa (trochę po mieście) - płock i na 17L zrobiłem 300km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam.

Mam asterkę 1,7 td isuzu 82 km.

Paliła mało i nagle spala ponad 8 l na 100 km trasa to 1,5 km polnej drogi i szosą 22 km.

Co mogło się stać.

Właśnie dziś wymieniliśmy termostat jutro będzie chwila prawdy.


jednak nic wymiana termostatu nie zmieniła co do zużycia paliwa około 100 km i 10 l łyka.

odpala jak na razie od strzała ale mamy na + temperaturę oleju nie bierze nie sączą się przewody zasilające.

Czy coś ma jeszcze jakiś wpływ na spalanie.

Silnik 1,7 tds ISUZU rok 1997.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności