Skocz do zawartości

Kamera cofania Opel Astra H


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra chłopaku... widzę mądrzejszy jesteś.

Zamontowałem KILKADZIESIĄT zestawów czujników parkowania i kamer w Astrze H. Skoro jesteś fachman, to podaj mi:

- ile pobiera PDC?

- ile pobiera kamera w czasie pracy?

- kiedy CAN wali błędem w sensie przekroczenia poboru prądu w obwodzie żarówki?

A potem powrócimy do dyskusji...


EDIT

 

Taaaa... minęło ładnych kilka minut, a kolega pewnie nadal wertuje gugle, elektrody i szuka, bo nie wie.

 

Tak też przypuszczałem. Oprócz wyczytanych w bzdurnych źródłach lub zasłyszanych od kolegi sąsiada brata szwagra informacji trzeba też mieć wiedzę i doświadczenie praktyczne oparte o wiele egzemplarzy. Urządzenia PDC czy kamery montuje się RÓWNOLEGLE do żarówki cofania. Nawet na necie można znaleźć takie informacje u producentów: pierwsze lepsze http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/350000-374999/374254-an-01-pl-Kamera_cofania_Audiovox_RVC1.pdf

Każdy producent wskazuje sposób montażu poprzez bezpośrednie podłączenie do światła cofania - jak czytamy:

 

 

Aby zainstalować kamerę należy postępować według instrukcji: A. Kamerę należy zainstalować blisko lampy tablicy rejestracyjnej i podłączyć ją do przewodu światła wstecznego.

Pobór prądu przez te urządzenia jest pomijalnie mały (

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem w dwóch swoich astrach i za każdym razem can odłączał zasilanie od wstecznego. Dopiero przekaźnik rozwiązał problem i miał tak KAŻDY z kim rozmawiałem kto montował kamere cofania do AH. Ty natomiast montowałeś KILKADZIESIAT takich zestawów a nawet nie potrafisz pomóc koledze w odnalezieniu przewodu od wstecznego. Jesteś bardzo wiarygodny.Wystarczy poszukać na stronach klubowych astry i wszystko bedzie jasne kto gada bzdury. Nie mam zamiaru Cie do niczego przekonywać a twój sposób wypowiedzi pokazuje ze nie ma sensu dyskutować wiec lecisz u mnie na liste ignorowanych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vice versa. Plus w ramach promocji masz wczasy na 2 tygodnie - może ochłoniesz.

Zastosuję zasadę: "Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem".

 

Dla założyciela tematu:

Montowane w ASO czujniki PDC Amervox oraz zestawy dedykowane kamer są łączone bezpośrednio do żarówki cofania w KAŻDYM modelu. W załączniku np. instrukcja montażu PDC do AH. Nie umiem znaleźć pdf-a do zestawu dedykowanego kamery, ale wpinany był tak samo jak PDC.

RS4_aneks_do_Opel_ASTRA-H-060602.pdf

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos dzięki za pomoc, udało mi się podłączyć i działa. Mam jeszcze małe pytanie. Obecnie, aby obraz pojawił się na nawigacji Vordon muszę ją najpierw uruchomić. Czy jest jakiś sposób, aby sama się włączała w momencie wbicia biegu wstecznego?

Edytowane przez soundplayer

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie znam aż tak dogłębnie nawigacji. Wpadło mi jedynie do głowy, że można by pomyśleć nad jakimś układem, który automatycznie ją włączy w momencie uruchomienia silnika. W sumie nawet przekaźnik powinien wystarczyć.

 

Rozumiem, że nie sygnalizuje uszkodzonej żarówki ani żadnych cudów nie robi po podłączeniu kamery?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega mądry może przeczytać. Nie wiem z kim rozmawiał i co ma za felerne astry...

 

Wracając do tej nawigacji: masz to zabudowane jakoś czy jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaraz, a nie ma ona opcji automatycznego włączenia w momencie pojawienia się napięcia w gniazdku zapalniczki? Mam jakiegoś tandetnego Larka i odpala się sam jak włączę zapłon.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności