Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu i pompy wody w Y17DT


Gość KaKa13_duck

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KaKa13_duck

Witam wszystkich użytkowników forum. Planuję wymianę rozrządu w opelku. Mam kilka pytań które mnie nurtują:

1-jakiej firmy dobrać osprzęt jeżeli chodzi o pasek i pompę. Podobno ina się nieco popsuła z jakością... co do pompy też nie mam koncepcji może ktoś coś zaproponuje....

2-czym blokować koło pasowe, wałek rozrządu i pompę paliwa. Bez tej koncepcji raczej sobie nie poradzę gdyż nigdy tego nie robiłem, a ograniczony budżet w tym roku skłania mnie do próby założenia go samemu.

3-w którym miejscu znajduję się punkt 0. Obracając kołem pasowym muszę zgrać wszystko ze sobą.

4-w jaki sposób zdejmuję i zakłada napinacz...bo z rolką powinienem sobie poradzić

Przy okazji mam zamiar wymienić pompę wody. Ale to już osobny rozdział mojej pracy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sa pewne punkty znaki na kolach i tyle co tu duzo mowic. To juz powinienes wiedziec skoro sie za to zabierasz. Kola blokujesz za pomoca dwoch srubek. Zamiast kombinowac z pompa wodna ktora nie nalezy do rozrzadu i mozesz ja zmienic kiedys indziej to lepiej sprawdz ewentualnie wymien uszczleniacz na pompie oleju i dobrze dokrec to kolko od tej pompu by pozniej bigosu nie bylo.

 

Bajek nie sluchaj o firmie INA bo za duzo czytasz internetu a to nie jest ani wyrocznia ani fachowa wiedza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa13_duck

Dziękuję za wskazówki. Bardzo dobrze opisane. Czy są to screeny z jakiejś książki?

Dziękuję za wskazówki. Bardzo dobrze opisane. Czy są to screeny z jakiejś książki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa13_duck

Nigdy jeszcze tego nie robiłem. W razie problemów mam znajomego mechanika co się nieco zna. Skoro piszesz że są punkty na kołach to fajnie. Wiem już czym poblokowac więc myślę że nie będzie tak źle. Pompę wody chce wymienić gdyż poprzednim razem przy wymianie rozrzadu nie była ruszana. Więc teraz wypadało by ją wymienić. Kojarzę sobie ze pompa oleju była na pewno wymieniana i któreś z kół zębatych rozrzadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa13_duck

Na pewno spróbuję. Jak coś będzie szło nie tak to będę pytał. Czy tą książkę o której wspominałeś mogę dostać na ch....u. Jeżeli nie chętnie ją kupię i zagłębie tajniki swojej mery

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość micek1968

A ja chciałbym się podłączyć z jednym pytaniem. Dziś chciałem kupić rozrząd do Merivie 1,7CDTI (2004) i gość w sklepie mi sprawdził że pompa wody nie jest w żaden sposób powiązana z rozrządem tylko jest napędzana "zwykłym" paskiem. Czy tak jest czy coś źle sprawdził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności