Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[B14NET] 1.4 140 KM szarpanie podczas zmiany biegów z 1 na 2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pankierownik

pankierownik
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 11:47

Witam,mam pytanie do posiadaczy AJ 1.4 140KM z LPG lub bez, 6 biegów . Problem taki ze gdy zmieniam bieg z 1 na 2 to przeważnie występuje takie dziwne szarpniecie, tzn nie ma płynnej zmiany. Na pozostałych biegach tego nie ma. Myślałem że muszę to wyczuć ale 4 tysie przejechane i dalej to samo. Żona która też czasami jeździ ma ten sam problem. Czy to normalne w tej skrzyni? Druga sprawa to gdy przejeżdżam przez poprzeczne garby to słychać takie jakby ocieranie, myślałem że może w jakiś sposób zahaczam
tymi chlapaczami plastikowymi ale to raczej nie realne. Muszę naprawdę bardzo wolno przejechać żeby tego szurania nie było. Ma może ktoś podobne problemy, zgłaszać to do ASO?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   Kociol

Kociol
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Model:Opel Astra IV
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:38

Co do tego drugiego biegu to u mnie też ciężko się zapina , czuć duży opór. Z kolei jak auto się toczy i wbijam na 1 bieg to widać jakby auto hamowało , więc pewnie ten typ tak ma. Auto mam niecały miesiąc przejechane 3400km . Co do szurania to nie mam takiego efektu więc sie nie wypowiem . 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   pankierownik

pankierownik
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 13:09

Co do tego drugiego biegu to u mnie też ciężko się zapina , czuć duży opór. Z kolei jak auto się toczy i wbijam na 1 bieg to widać jakby auto hamowało , więc pewnie ten typ tak ma. Auto mam niecały miesiąc przejechane 3400km . Co do szurania to nie mam takiego efektu więc sie nie wypowiem . 

Może trochę nie zrozumiale napisałem, samo zapięcie 2 biegu chyba normalnie wchodzi tylko jak puszczam sprzęgło to nie można płynnie tego zrobić czuć mniejsze lub większe takie szarpniecie

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   kicaj

kicaj
  • Moderator
  • 8840 postów
  • Lokalizacjajest B/DE, było HH/DE
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:F34
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:02

A nie ma podobnego efektu pomiędzy 2 a 3, tylko słabszego? Skrzynia jest dość ostro zestopniowana...

Sent with handy.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież