Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Trudności z zapłonem oraz próba gaśnięcia po odpaleniu

1.6 52kW 8V X16SZ

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   Raumes

Raumes
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Model:Opel Astra I
  • Silnik:1.6 8V
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 19 styczeń 2018 - 23:03

Witam wszystkich. Mam dwa/trzy problemy z moją Astrą.

1. Gdy na dworze jest "mokro", czyli lekko plusowa temperatura i deszcz, śnieg itp. auto ma problem z pierwszym odpaleniem (rano). Po udanej próbie, których może być nawet 4, auto odpala normalnie, za pierwszym razem.

2. Po odpaleniu i przełączeniu na gaz (gaz włącza mi się, gdy dodam gazu) auto próbuje zgasnąć. Muszę wtedy przygazować, żeby auto nie zgasło. 

3. Jeszcze jeden problem, który był, ale od pewnego czasu nie pojawia się - auto gasło, gdy dojeżdżałem do zakrętu i redukowałem bieg lub jechałem po prostu na luzie.

Przez ostatnie kilka miesięcy czyszczony był silnik krokowy, czyszczona była przepustnica, wymieniane były świece (bez kabli zapłonowych). 

Odkąd kupiłem auto, przejechałem nim ~30 tyś km. Nie robiłem żadnego serwisu instalacji gazowej, bo serwis powiedział, że nie wie co to za instalacja (jakaś stara) i nie mają do niej części. Nie potrafili także jej wyregulować. 

Chciałbym pojeździć tym autkiem jeszcze rok.

Dzięki za pomoc.  :P

Użytkownik Raumes edytował ten post 19 styczeń 2018 - 23:04

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 9813 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE

Napisano 20 styczeń 2018 - 10:01

Regulacja LPG ,czyszczenie reduktora,(spuszczenie mazutu) wymiana filterka od gazu.

Poszukaj gazownika który to zrobi. Ja  na odległość tylko tyle ci mogę powiedzieć.

Jest forum  http://lpg-forum.pl i tam spytaj który z najbliższych twojego miejsca zamieszkania gazowników ci to ogarnie.

Masz pewnie Landi Les98.

To przecież możesz odczytać na naklejce sterownika w komorze silnika.

Problemy na mokrym z odpalaniem to przecież standardowe do sprawdzenia lub wymiany przewody WN.

Jak je sprawdzać poczytaj forum.

Nie mówiąc już o tym że nie wyregulowany LPG mógł namieszać.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież