Skocz do zawartości

Opel Signum 3.0 V6 Z30DT DŁAWIENIE SIĘ SILNIKA


Gość FuRiOn

Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie niestety plukanie baku nie pomoglo a syfu bylo w ... tam. Pompa paliwa tez zajebana paprochami tak jak juz opisalem. Zasugeruje mechanikowi te sprawy coscie opisali, bo pasuje furke w koncu naprawic zeby smigala. Lato sie zbliza, mozna wyposazyc w lodowencje :D

 

Na dniach zajme sie tym op-comem. Zobacze co to jest. I druga sprawa ktora mnie strasznie dziwi to to ze wiekszosc ludzi ma zwykle 1.9 CDTI zamiast brac fajna V6 po lifcie oczywisie. Gdzie jest haczyk ? Osiagi prawie takie same ? 3 litry a 1.9 to chyba roznica jest potezna.

Edytowane przez FuRiOn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja tematu. Dorwalem auto z op-comem i mamy pewne info.

 

Gosc podlaczyl kompa i oprocz bzdurnych bledow jak przepalona zarowka itd wykrylo P0093-52 Nienznany kod bledu. Wykasowalismy wszystko i pierwsze co wyskoczylo po przelaczeniu w awaryjny bylo znowu to samo. Znajomy stwierdzil ze to cos mechanicznego. Pojechalismy po innego znajomego i razem siedlismy nad tematem.

 

To co zdazyl mi powiedziec to to, ze w op-com wymagana ilosc paliwa jaka jest potrzebna nie jest dostarczana podczas przyspieszania. Zaproponowali mi takie cos:

 

 

1. Ustawiamy się z nimi na sprawdzanie wtryskow do bosh czy gdzieś indziej. Znajomy bierze wtryski do warsztatu i tam je sprawdzaja. Na tym etapie bym wiedziel czy wtryski są ok czy coś więcej. Montuje się I albo chodzi źle dalej albo już jest git.
Koszty:
- robocizna
- sprawdzenie wtryskow
- ewentualna wymiana, czyszczenie wtryskow

To jest etap pierwszy który muszę zrobić choćby ....
Może być już mission success albo idziemy do level 2. Pompa paliwowa.

Start kit 150 euro do czyszczenia plus robocizna.
To tyle co mi zaproponowali co moge zrobic.

 

2. Mechanik z Tilburga Popeye mówił coś o wymianie czujnikow na pompie paliwowej, bo źle podaje paliwo. Taka dał diagnoze. Jak to nie bd działać to lecimy w czyszczenie pompy I później wtryski.

Pytanie jest takie heh. Jak to auto stało tyle czasu na mrozie I zaciaglo z prawie pustego baku syf. To tak wygląda droga ?
Bak - przewod paliwowy - filtr paliwa. To jest na pewno czyste I ok bo czyscilem w warsztacie.

Jak dalej prowadzi droga. Pompa paliwowa I potem wtryski?

 

 

I tak to wszystko wyglada na ta chwile. Strasznie finansowo obojetne jaka opcja. Co moge zrobic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amator1122

Witam,

 

miałem podobne objawy posiadam Signumka 3.0 cdti z silnikiem Y30dt 2003r, kupiłem go niecałe 1,5 roku w tym czasie pewnego dnia podczas dynamicznej jazdy nagle wystąpiło dławienie , które samo ustąpiło i pojawiało się w najmniej chcianym momencie.Objaw taki zbliżony jak w benzynie tzw odcinka.Po dogłębnym zbadaniu tematu na forum postawiłem na zaworki scv. Diagnoza ta była jak szczał w 10 tke bo po wyjęciu ich i oddaniu do czyszczenia autko zaczęło na nowo żyć.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem podobne objawy posiadam Signumka 3.0 cdti z silnikiem Y30dt 2003r, kupiłem go niecałe 1,5 roku w tym czasie pewnego dnia podczas dynamicznej jazdy nagle wystąpiło dławienie , które samo ustąpiło i pojawiało się w najmniej chcianym momencie.Objaw taki zbliżony jak w benzynie tzw odcinka.Po dogłębnym zbadaniu tematu na forum postawiłem na zaworki scv. Diagnoza ta była jak szczał w 10 tke bo po wyjęciu ich i oddaniu do czyszczenia autko zaczęło na nowo żyć.

OK. Jaki to koszt w PL ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amator1122

OK. Jaki to koszt w PL ?

Powiem ci tak :

robiłem to samemu dłubaniny jest od groma wiec robocizna mnie nie kosztowała ( no kilka piwek ) i po mocnej gimnastyce rączek i palców obeszło się bez wyciągana pompy z czym idzie demontaż paska rozrządu. Mnie kosztowały uszczelki pod kolektory ssące ok 80 pln chyba i czyszczenie zaworków 180 pln no plus jeszcze jakieś drobne uszczelki w okolicach zw egr .

A bo jeszcze bym zapomniał bardzo mi pomógł opis na youtube filmik

No i oczywiście po takim zabiegu nowy filtr paliwa i najlepiej zerknąć co tam siedzi w baku.

A jeszcze jedna ważna informacja jak padają zaworki ( przycinają się ) a w zasadzie to jeden z nich najczęściej, to w tych super modelach nie pokazuje błędów możesz się pobawić opcomem lub techem i podczas jazdy sprawdzić wartości na szynie zadane i jakie sa w danej chwili oczywiście jest super jak uda sie ze trafisz na ten moment kiedy sie dławi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam nadzieje ze czytales dokladnie opis mojej histori awari, bo nie dzieje sie to ot tak, i potem znika, ale byla konkretna przygoda i od tamtej pory zle chodzi.

 

Dzieki Twojej uprzejmosci wiem ze mozna je zrobic bez wyjmowania pompy :D

 

Tak wiec do wyboru jest:

- czyszczenie pompy paliwa

- regeneracja zaworkow scv

- sprawdzenie i ewentualne czyszczenie wtryskow oO

 

+ czyszczenie baku

+ wymiana filtra paliwa x2

 

W najblizszych dniach dorwe kabel diagnostyczny to bedzie sie mozna dokladnie pobawic. Mysle tak za 2 tyg zaczac juz jakies konkretne kroki. To albo to. Demon musi smigac :D

 

Co poradzicie poki co ?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Posiadam ten sam silnik i miałem idetyczne objawy. Przyczyna były dwa zaworki dawki paliwa przy pompie paliwa (denso). Po wymianie wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam ten sam silnik i miałem idetyczne objawy. Przyczyna były dwa zaworki dawki paliwa przy pompie paliwa (denso). Po wymianie wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam

Czyli trzeba odczynic ta magie co jest na filmiku z YT przez kolege amator1122 ?

 

Jak tak to atakuje juz w przyszlym tygodniu Siga. Trzeba ukluc raz a skutecznie.

Edytowane przez FuRiOn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Troche to trwalo bo nie tylko kasa ale urlop potrzebny. Zna ktos dobrego fachowca w Krakowie co nie zedrze a bedzie zrobione? Po prostu dobry garaz.. hmm ? Jade w niedziele wieczorem i pasuje cos ustawic wczesniej.

 

 

Z gory wielka dziekoweczka za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności