Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Parujące szyby

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   wolek0606

wolek0606
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:Opel Astra II
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 23 styczeń 2018 - 21:55

tam.

Posiadam Opla Astrę 2 G 1.7DTI (Y17DT), 3 drzwiowy 2001r. W lato zeszłego roku zatrzasnęły mi się kluczyki w środku. W związku z tym, że byłem za granicą, trzeba było szybko działać. Więc jedyne co miałem pod ręką to pręt z oczkiem na końcu (stojak na reklamę). Wygiąłem lekko drzwi (pasażera) od góry, tak aby tylko wsadzić drut i otworzyć szybę. Udało się. Następnie po otworzeniu szyby tym drutem, wsadziłem rękę przez okno i otworzyłem drzwi. Uszczerbiłem lekko lakier od środka w górnej części drzwi i zostały delikatne wgniecenia. Wszystko było okej do czasu, aż przyszła zima. Bardzo zaczęły parować mi szyby. Jestem pewny, że to przez te drzwi. Gdy patrze z zewnątrz, to drzwi dociskają do uszczelki, ale widocznie nie tak jak powinny.

Druga sprawa to ogrzewanie tylnej szyby. Gdy włączę ogrzewanie, szyba nagrzewa się może przez minutę, może 2 i się wyłącza. Następnie, gdy naciskam przycisk z powrotem aby włączyć ponownie ogrzewanie, światełko się nie zapala i nie ma żadnej reakcji. Dopiero po kilku minutach przycisk ponownie reaguje. Wcześniej nie zauważyłem takiej sytuacji. Wydawało mi się, że włączam i wyłączam kiedy chcę.

Proszę o radę co najlepiej zrobić w takiej sytuacji. Uszczelki chyba nie uszkodziłem, ponieważ jest cała.

Pozdrawiam Paweł
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 9761 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 23 styczeń 2018 - 22:21

Dałeś radę wygiąć drzwi w jedną stronę to teraz przegnij je w drugą.

Druga sprawa : bezpiecznik F3, przekaźnik nr.13

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież