Skocz do zawartości

1.6 8v z 99' do zagazowania


Gość Lukkas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian5589

Kolega Marcin podał ci stronkę o lpg polecam ci ją wejdź w Warsztaty , następnie w swoje woj i zobacz Polecane ;) i śmigaj tam dużo ludzi wystawia opinie tam na poszczególne warsztaty wiem bo się trochę tam naczytałem ; )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Juz prawie miesiac minął od ostatniego posta ale do rzeczy.

Gaz zamontowany. Po ponad 3 tygodniach jazdy chce sie podzielic z wami swoją opinią.

 

*Rezerwa.

Przez 2 pierwsze zbiorniki po wyjeżdżeniu całego gazu ani razu nie zaświeciła się czerwona kontrolka. Dzwoniłem, byłem, tłumaczono mi, że to działa jakoś na magnes bla bla. Ustawił rezerwe tak, że jak ruszyłem po przejechaniu kilometra wrociłem do niego aby ustawił ponownie (z lepszym skutkiem :D ) Ogólnie to mówił że tak to działa przy 2 generacji.

 

*Przełączanie.

Powiem tak. Do pracy mam 5,5km. Wyjeżdzam przed 6 i rozumiem że tutaj temperatura robi swoje i czasem zrobie cały odcinek na benzynie, albo gdzieś po 4,5-5km przełącza się (mowa tutaj o temp -2 do -6). Ale jak jest temp na plus to zrobie te 3-4km i przełacza się (uważam że troche to dużo, oscylowałem że tak max 3km). No ale dziś po pracy wsiadam do auta. Patrze pokazuje 0,5 na plusie i ruszam. Zrobiłem aż 7km... Dopiero wtedy się przełączył. Czego to może być przyczyna ? A jeśli chodzi o temperature przełączania to 10stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz ciągle otwarty termostat i nie uzyskuje nawet 10 st.C?

Sprawdź po odpaleniu silnika tak po 2 km czy wąż od termstatu do chłodnicy jest ciepły.

 

I przy drugiej gen. to każ mu wyłaczyć przełaczanie po temp.

Niech tylko włączy przełączanie podczas podnoszenia obrotów i po problemie.

 

 

Rezerwą się nie przejmuj.

Jej się nie da dostroić idealnie.

Sam sobie to możesz ustawić przekręcając szkiełko w wielozaworze

 

5QZqWdv.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widze to wgl miałem końcówkę płynu chłodniczego. Powiem szczerze że ostatnio lałem tuż po odebraniu od gazownika.

To chyba mamy jakiś problem (ja mam no wiem xd).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To chyba mamy jakiś problem (ja mam no wiem xd).

 

No powiem ci że gazownik się nie popisał.

Moze płyn gdzieś ucieka z węży

Oglądnij dokładnie.


Wrzuć zdjęcia instalacji na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wszystko będzie.


https://imgur.com/Ifh1OnG

https://imgur.com/3HB80Uy

https://imgur.com/gKFf2KY

https://imgur.com/o2c6nGD

https://imgur.com/CdNBG0Z

 

Dolałem płynu dzis, zobaczymy dzień/dwa czy ucieka, ile ucieka itp.

Moze zdj z innej perspektywy ? Dzisiaj natomiast po pracy było z -2 i odpalil na pewno wczesniej niz 7km XD


Może masz ciągle otwarty termostat i nie uzyskuje nawet 10 st.C?

Sprawdź po odpaleniu silnika tak po 2 km czy wąż od termstatu do chłodnicy jest ciepły.

 

Przed chwilą.

-5 na dworze. Robie ~ 2,5km, zatrzymuje sie, przy wlaczonym silniku sprawdzam - zimny. Siadam, ruszam i w moment gaz sie odpalil. Wracam do domu po tych 5km - wciąż zimny.


Wczoraj dramat wgl. Po 15km się przełączył się, a spowrotem normalnie sie zatrzymałem i ruszyłem z 1 biegu no i wtedy odpalił.

Dzisiaj również tak samo. Pogoda pogodą ale to chyba przesada co nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań narzekać tylko zrób jak ci pisałem.

Wyłacz przełaczanie po temperaturze włacz przełączanie po obrotach i będziesz się cieszył z LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na razie gwarancję więc jedziesz do gazownika i po prostu kazujesz mu wyłączyć tą opcję po temp. i tyle

Nie przejmuj się gdy będzie chciał ci wmówić że szybciej wykończysz membranę.

Moja wytrzymała 70 tys a nową kupiłem z zestawem za ok 70 zł.

Nie boisz się stracić gwarancji to kupujesz sobie interfejs do gazu od Viakena z końcówką do swojego sterownika, ściągasz z internetu program do twojego sterownika i sam wyłaczasz tą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności