Skocz do zawartości

Dziwne dziwięki z silnika od strony skrzyni biegów


Gość kris 19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem i już władowałem 1700zł na usunięcie tych chałasów i nadal to samo , przeczytałem wszystkie fora i nigdzie nie znalazłem konkretnej diagnozy a mianowicie na wolnych obrotach bieg jałowy słychać stukot-brzęczenie czy klekot wciskam sprzęgło i jest ok. Dźwięk raz jest a następnym razem nie, raz jest głośny klekot innym razem metaliczne brzęczenie sugestie z forów wysprzeglik skrzynia itd. Więc wysprzęglik wymieniony brak efektu wiec skrzynia wymieniona plus wysprzęglik bo tamten był z jakimś oringiem a ten nie no to drugi nowy wysprzeglik i ciągle to samo co jeszcze może hałasować :?: Mi już brak pomysłów. 2.0 dti skrzynia f23
Dźwięk od str skrzyni biegów wciskam sprzęgło jest ok.
skrzynia używana ale biegi wchodzą bardzo ładnie i nie bardzo chce mi się wieżyc że trafiłem na drugą skrzynie z dokładnie takimi simami objawami.

2 skrzynie 3 łożyska oporowe-wysprzęglik może coś przenosi te chałasy ?
Z góry dziękuje za wszelką pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem podobny problem, dziwne hałasy, taki jakby stukot, nawet trudno to opisać, a po wciśnięciu sprzęgła delikatnie albo całkowicie cichło. Ale wczoraj odebrałem auto od mechanika i już po problemie. Niestety w moim przypadku auto wylądowało u mechanika z powodu padniętego wysprzęglika ale ze względu konieczności zdjęcia skrzyni (nie mały koszt) postanowiłem zainwestować i od razu wymienić kompletne sprzęgło oraz dwumasę. Okazało się, że to głownie dwumasa była powodem tego stukotu i o mało nie rozwaliło to skrzyni. Teraz po wymianie auto chodzi o niebo lepiej, pracuje równo, cichutko i bez drgań. No ale niestety portfel lżejszy o jakieś 2350 zł na częściach + robocizna.

 

Skoro w Twoim wypadku wymiana wysprzęglika nie przyniosła rezultatów to powstaje pytanie czy to nie będzie aby wina dwumasy.

Edytowane przez koku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wydales kasę ale masz po problemie ja wydałem w sumie 2000zł i żadnych efektów równie dobrze mogłem nie tracić czasu i wyrzucić je do śmietnika. Dwunasty nie mam ale dzięki za podpowiedź. W najbliższym czasie planuje go podnieść i dokładnie wszystko sprawdzić co ewentualnie mogło by przenosić dźwięki

U mnie nawet ciężko określić kiedy to halasuje np stoję pod sklepem silnik pracuje cicho spuszcze go z ręcznego stoczy się 2 metry i zaczyna coć brzeczec albo klekotac a nie dotykalem sprzęgła ani biegów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno potwierdza to mechanik i po nr vin fabrycznie nie miał zafira 2000r.

Jeden twierdzi że skrzynia drugi ze sprzęgło a ja 3 raz skrzyni nie dam wyciągnąć bo to za każdym razem kilka stow w plecy a efektów brak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, więc skoro nie masz dwumasy, bo faktycznie chyba dopiero później były montowane w Zafirach (moja z 2003 r. już ma) to może problem leży w sztywnym kole. Skoro nie ma dwumasy to jest sztywne koło zamachowe i to może ono właśnie być problemem lub tak jak piszesz samo sprzęgło. Co do objawu to miałem podobnie, raz stukało, raz nie, raz na maksa tak jakby zaraz miało się coś rozlecieć, a raz tylko cichutko. To jest najgorsza co może być, ta niewiadoma co powoduje takie objawy.

 

Życzę powodzenia w dalszych poszukiwaniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności