Skocz do zawartości

opis połaczeń z łącza opel na 2 iso, zasilanie


Gość kuba2008

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kuba2008

Dzień dobry, zmieniam radio z firmowego na klasyczne 1DIN i mam 3 pytania do znawców podłączeń, chodzi o rozwianie wątpliwości:) booo niestety ale , znalazłem w sieci 2 różne opisy schematów kostki iso zasilającej( wiem że można patrzeć z różnej strony, ale mimo to)
1) 1 iso zasilając, co do czarnego-masy jest ok, ale co do żółtego hmm nie wiem, czy jest to "pod stacyjkę", czy "pod akumulator 12V" ?
2) Ewentualnie jeśli ten luźny czerwony jest dla 12V akum. to gdzie go wpiąć w dużą kostkę opla ( 2 foto) ?
3) Zasilanie anteny- chodzi stałe zasilanie wzmocnienia sygnału( bo to chyba nie to samo co wysuwanie), z tej anteny wychodzi kabel niebieski, wpinam gdzie w kostkę, lub może łącze z którym ?

 

Dzięki za sugestie.

post-44648-0-38948900-1517571674_thumb.jpg

post-44648-0-68698000-1517571675_thumb.jpg

post-44648-0-63217200-1517571680_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kuba2008

Patrzyłem, ale w tym temacie nic nie to wniosło.

Zauważyłem inny problem kostka- przejściówka z aledrogo której zdjęcie jest w 1 poście ma źle wpięte piny, jakby dwa plusy ( ze stacyjki i akumulatora ) są nad sobą, a brak jest masy, a zauważyłem to jak wyjąłem Oplowskie radio i obejrzałem kostkę instalacyjną, jak i opis pinów z tyłu oplowskiego radia.

Tak więc kupując przejściówki lepiej popatrzcie sami, po może być różnie, na spaleniu sprzętu kończąc.

Załączam zdjęcia kostki wychodzącej z auta widać że plus i masa nie są pod sobą(jak na kupnej kostce) a po skosie, więc w kupnej kostce piny trzeba przełożyć.

 

PS. Zasilanie wzmacniacza anteny ( niebieski kabel) jak sądzę wychodzi z radia, czy muszę wpiąć się w plus-żółty kabel , aby było wzmocnienie sygnału FM?

post-44648-0-95727100-1517593304_thumb.jpg

post-44648-0-60074400-1517593305_thumb.jpg

Edytowane przez kuba2008

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kuba2008

Na zakończenie i po poprawieniu niby dobrej kostki montażowej, podzielę się spostrzeżeniem.

W pierwszej kolejności planowałem zmienić firmowe głośniki , ewentualnie potem jednostkę główną na coś z plikami i lepiej grającego. Jako miłośnik dobrego brzmienia przede wszystkim w domu, kluczowe zawsze były właśnie kolumny, dobre kolumny i średni wzmacniacz jakoś się bronią, ale dobry wzmacniacz i kolumny z paździerza już nie.

W aucie jednak jako pierwszą wymieniłem jednostkę sterującą na marki Sony, najwięcej gimnastyki było ze spasowaniem ramki, którą musiałem skrobać z godzinę zanim jakoś weszła, a i tak musiałem w dole wkleić by nie odskakiwała. Niespodziankę zrobiły też przejściówki, nie do końca przygotowane pod konkretny model ( sprawdzajcie, nie wkładajcie ich w ciemno ! ).

Jednak po zamontowaniu odtwarzacza Sony i ustawieniu plany na kupno innych głośników niż firmowe na razie mi przeszły, to obrazuje jak "specyficznie" grający jest firmowy odtwarzacz Opla ( zresztą nie tylko ten firmowy), teraz gra super.

post-44648-0-14056300-1517921835_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności