Skocz do zawartości

Brak świateł stopu Zafira A 2.0 DTI


Gość Exise

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Temat może odgrzewany przekopałem trochę wujka oraz forum nie mam dokładnej odpowiedzi a mam parę pytań.
Mam problem ze światłami stopu. Te cholery się nie palą. I teraz tak:
1. Przekopałem bezpieczniki wszystkie są ok aczkolwiek nie wiem czy nawet jakikolwiek odpowiada za stop.

2. Czujnik pod pedałem sprawdzony dobry, w kostce od czujnika są 4 wtyki na 2 dochodzi stałe napięcie na kolejnych 2 podejrzewam puszcza czujnik po wciśnięciu do świateł.

3. Żarówki ok
4. Podłączyłem kompa i w parametrach pokazuje mi " Włącznik 1 pedału hamulca" i to samo " Włącznik 2 pedału hamulca". Na 1 włączniku komp pokazuje ciągle "wyłączony" a na 2 "włączony". Po wrzuceniu czujnika do kostki i wciśnięciu go, na 2 pokazuje "wyłączony" natomiast ta 1 dalej nie reaguje, czy tak powinno być? Czy ten włącznik nr 1 za coś odpowiada również? On powinien jakoś też reagować?

I teraz cyrk.
5. Zapala się po jakimś czasie przejechaniu kilku km a czasem od razu ta śmieszna kontrolka auta z kluczykiem w pionie i wywala wtedy błąd P0703. - Nieprawidłowy sygnał włącznika świateł hamowania. Do momentu gdy kontrolka śię nie zapali pokazuje brak błędów.
6. Po wywaleniu tego błędu (tej kontrolki) klema - na akumulatorze zaczyna osiągać niebotyczne temp. że można na niej jajka smażyć. Do momentu zapalenia tej lampki na aku się nie dzieje nic klema zimna.

7. Napięcie w kostce która wchodzi do lampy po włączeniu świateł pozycyjnych jest w każdym miejscu na migaczach, światłach cofania ect ect po zgaszeniu brak na każdym pinie czy tak też powinno być?

Czy ktoś może wie co tu się odpiernicza może. Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czujnik pod pedałem sprawdzony dobry, w kostce od czujnika są 4 wtyki na 2 dochodzi stałe napięcie na kolejnych 2 podejrzewam puszcza czujnik po wciśnięciu do świateł.

 

 

To widzę że dokładnie sprawdziłeś metodą przypuszczania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik był sprawdzany pod kompem pisałem to też pkt. 4. zaraz wstawię zdjęcie.

Na włączniku 2 pedału hamulca z "Włączonego" zmienia się na "Wyłączony" jak wpinam czujnik i nim naciskam. Na nowym to samo

post-48435-0-07501200-1517744693_thumb.png

post-48435-0-01491700-1517744708_thumb.png

Edytowane przez Exise

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było kasowane i też się ta kontrolka zapala nieregularnie jak na starym. Na jednym i na drugim brak świateł stopu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A był dokonywany pomiar, jak wygląda masa na żarówkach? Skoro napięcie z pozycyjnych ucieka, to czy masy są wszystkie sprawne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego nie sprawdzałem, zajmę się tym jutro i dam znać. Natomiast reszta świateł działa poza stopami, więc nie wiem, no ale przejże dla pewności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat rozwiązany, była jakaś rzeźb porobiona w wiązce, kable robiły jakieś zwarcie temu grzała się klema to raz, dwa czujnik niby był dobry ale jednak zły podmianka na zamiennik nowy i gra. Wiązka poprawiona czujnik zmieniony wszystko działa. Temat do zamknięcia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności