Skocz do zawartości

Silnik benzynowy czasem chodzi jak diesel.


Gość Oman_1991

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Oman_1991

Witam wszystkich forumowiczow ;) jestem nowy na tym forum ale nie o tym chcialem pisac. Zwracam się do Was z pytaniem otóż, cZasem po odpaleniu silnika , zaczyna on dziwnie pracowac, obroty itd sa ok ale mam wrazenie jak by to był diesel a nie benZyna. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem znika, potem kilka dni jest ok i nadal to samo. Chciałem dodać nagranie glosowe silnika wlasnie podczas tej dziwnej pracy,ale nie mogę.

Edytowane przez Oman_1991

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Oman_1991

Co do tej pory sprawdziłeś?

Masz hydropoychacze.

Sprawdź je .

Jak to zrobić znajdziesz na forum i googlach.

 

W zasadzie nie sprawdzałem jeszcze nic ponieważ tak jak wspomniałem czasem pochalasowalo i przestalo. Mam tylko nadzieje ze to nic powaznego. Przejechalem tym autem 40 tys i nic nigdy sie nie dzialo, wiadomo , oleje się wymienia i raz siadl lacznik stabilizatora to wszystko.

Łańcuch tam jest... te silniki są sławne w związku z tym rozrządem.

No jest jest, jak sie odpowiednio dba to pojezdzi normalnie. Rozrząd wykluczam.No nic, trzeba szukac dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozrząd wykluczam

 

Kolega też wykluczał w Viki rozrząd i po pół roku robił remont silnika bo mu zawory dziurę w tłoku zrobiły.

Lepiej sprawdź dokładnie

 

 

Oleje wymieniasz ale może przydała by się płukanka aby lepiej silnik wyczyścić.?

Może być tak że jakiś paproch ci przytyka kanał olejowy czy od hydropopychacza czy od napinacza łańcucha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Oman_1991

Kolega też wykluczał w Viki rozrząd i po pół roku robił remont silnika bo mu zawory dziurę w tłoku zrobiły.

Lepiej sprawdź dokładnie

 

 

Oleje wymieniasz ale może przydała by się płukanka aby lepiej silnik wyczyścić.?

Może być tak że jakiś paproch ci przytyka kanał olejowy czy od hydropopychacza czy od napinacza łańcucha.

Cos mi sie kojarzy ze dwa razy widziałem jk na zaplonie mrugala kontrolka od oleju, olej sprawdzalem i jest w normie. Moze faktycznie najpierw przeplukam silnik , wymienie olej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Oman_1991

Ale ja bym jeszcze sprawdził ciśnienie oleju

a ten dźwięk moze mieć cos wspolnego z kolektoren? Ja postaram sie zaraz wrzucić ten dŹwięk ma yt i podam link

auto.mp3

To jest ten dzwiek. Silnik 2.2 benzyna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności