Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Elektryczne szyby raz działają a raz nie

elektryczne szyby nie działają problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Aroox

Aroox
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:Opel Corsa C
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 07 luty 2018 - 07:45

Witam, krótko i zwięźle:

Kupiłem niedawno Corsę C 1.3 CDTI. Samochód miał wymienianą stacyjkę i posiadam do niego 2 kluczyki - jeden do drzwi i drugi do odpalania. I w tym momencie dzieje się magia - otóż mam przednie elektrycznie sterowane szyby i czasem jest tak, że działają dobrze, a czasem wcale. Dokładniej chodzi o to, że przeważnie jeśli samochód przy dużych mrozach nie załapie przy pierwszej próbie odpalenia, to po drugiej szyby przestają działać i jak im się zachce, to same z siebie ponownie zaczynają chodzić po pewnym czasie postoju samochodu (jeśli np. jestem w pracy). Zauważyłem jednak, że w momencie kiedy nie działają, to po przekręceniu kluczyka prawie na zapłon (tak, prawie, bo tak minimalnie przed pozycją zapłonu) szyby normalnie działają, natomiast już na zapłonie, cofniętym kluczyku czy odpalonym silniku gaśnie i podświetlenie przycisków i nie ma reakcji na wciskanie tychże. W czym może tkwić problem? Przeszukałem już mnóstwo stron, ale podobnego problemu nie znalazłem.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 9785 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE

Napisano 07 luty 2018 - 09:20

Ja bym szukał przyczyny w kostce stacyjki i w połączeniu w klawiszach i sprawdził napięcie w instalacji

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   Aroox

Aroox
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:Opel Corsa C
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 07 luty 2018 - 15:16

Cóż, podejrzewam, że to jednak będzie wina samej stacyjki. Znalazłem sposób na zmuszenie do uruchomienia szyb - w momencie odpalania samochodu muszę po prostu docisnąć kluczyk w taki sposób jakbym chciał go głębiej włożyć i wtedy przekręcić do zapłonu. Potem już szyby działają normalnie.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 ONLINE   rafalgrzegorz

rafalgrzegorz

Rafał

• Moderator
  • 9491 postów
  • Lokalizacjaok. Kalwaria Zeb./ małopolska
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE, 104KW - 141KM
  • Nadwozie:VAN, "LUNA"

Napisano 07 luty 2018 - 19:22

Skoro masz drugi kluczyk do stacyjki to wiadomo że ktoś tam rączki włożył i mógł nie do końca dobrze zamontować kostkę stacyjki.

Jest jeszcze opcja że wkładka (element z kluczykiem) jest kiepskiej jakości i końcówka która ma za zadanie sterować stykami kostki się wykręca - już gdzieś ktoś pisał o tym.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież