Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

car pass brak kodu do radia

#radio #kod #kody #car #pass #

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dawid92

Dawid92
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Model:Opel Corsa D
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 09 luty 2018 - 09:48

Dzień dobry, 

Mam pytanie dotyczące kodu do radia w Oplu Corsa D. Mianowicie, na moim car passie który otrzymałem razem z dokumentami brakuje kodu do radia, są wpisane tam wszytskie dane, np dotyczące numeru seryjnego kluczyka, czy numer VIn, brak jednak tego kodu do radia. 

Moje pytanie brzmi: czy radio będzie wymagało ode mnie tego kodu, czy radio jednak nie jest kodowane jeżeli na car passie nie ma tej informacji. 

Będę wdzięczny za odpowiedź. 

pozdrawiam, 
Dawid

Załączone miniatury

• IMG-20180209-WA0000.jpg

Użytkownik Dawid92 edytował ten post 09 luty 2018 - 09:58

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   henryk10

henryk10
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Model:Opel Corsa C
  • Inna marka:nie posiadam
  • Silnik:Z12XE 16 V

Napisano 11 luty 2018 - 19:27

Witam.Posiadam opla corse z nie mam też tego .Odłanczany był kilka razy akumulator i nic się nie dzieje .W necie jest strona www,forum kody-radio.pl Strona ta po podaniu danych  z tabliczki znamionowej radia wygeneruje ci kod radia.Możliwe że ktość wykasował kod lub go nie posiada.ASO na ten temat powinno wiedzieć.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 ONLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 5023 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Model:Opel Mokka
  • Inna marka:Astra GTC
  • Silnik:1,4T

Napisano 11 luty 2018 - 20:08

Radio nie będzie wymagać kodu do momentu, gdy znajduje się w tym aucie.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   dawidb750

dawidb750
  • Forumowicz
  • 137 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z18XE

Napisano 13 luty 2018 - 11:42

Przecież masz kod (security code), radio type/code to nie jest kod do radia. Tylko tym 4 cyfrowym kodem logujesz i wylogowujesz radio, wchodzisz w opcje programowania itd.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   Andrzej.62

Andrzej.62
  • Forumowicz
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Silnik:1,2 80KM

Napisano 13 luty 2018 - 19:46

ArKos mylisz się.

Od ponad 40lat naprawiam sprzęt RTV. Nie spotkałem się z radiem samochodowym kodowanym, który po zaniku napięcia podtrzymującego pamięć procesora (odłączeniu aku), nie wymagał by wpisania kodu cyfrowego i zatwierdzenia go,tylko dlatego że znajduje się nadal w tym samym samochodzie.

To samo radio po poprawnym wpisaniu kodu będzie działać w każdym samochodzie i nie tylko w samochodzie,  to jest jedyny wymóg.

Odbiornik po odłączeniu zasilania nie wie czy znajduje się w nadal w samochodzie czy na np. półce,stole itp. nie ma połączenia GPS. 

Użytkownik Andrzej.62 edytował ten post 13 luty 2018 - 20:23

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   ja37

ja37

Super Spamerek

• Zasłużony
  • 13380 postów
  • Silnik:Z20LET+
  • Nadwozie:3D

Napisano 13 luty 2018 - 20:35

Radio "wie', gdzie się znajduje.

Komunikacja CAN załatwia wszystko.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#7 OFFLINE   Andrzej.62

Andrzej.62
  • Forumowicz
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Silnik:1,2 80KM

Napisano 13 luty 2018 - 21:06

Radio "wie', gdzie się znajduje.

Komunikacja CAN załatwia wszystko.

No tak can.Przepraszam, o tym starzec nie pomyślał.

Użytkownik Andrzej.62 edytował ten post 13 luty 2018 - 21:09

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 ONLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 5023 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Model:Opel Mokka
  • Inna marka:Astra GTC
  • Silnik:1,4T

Napisano 13 luty 2018 - 21:07

ArKos mylisz się.

Od ponad 40lat naprawiam sprzęt RTV. Nie spotkałem się z radiem samochodowym kodowanym, który po zaniku napięcia podtrzymującego pamięć procesora (odłączeniu aku), nie wymagał by wpisania kodu cyfrowego i zatwierdzenia go,tylko dlatego że znajduje się nadal w tym samym samochodzie.

To samo radio po poprawnym wpisaniu kodu będzie działać w każdym samochodzie i nie tylko w samochodzie,  to jest jedyny wymóg.

Odbiornik po odłączeniu zasilania nie wie czy znajduje się w nadal w samochodzie czy na np. półce,stole itp. nie ma połączenia GPS. 

Drogi kolego elektroniku od ponad 40 lat...

Elektronika ma to do siebie, że potrafi się komunikować wzajemnie - w samochodach jest coś takiego jak szyna CAN (Communication Area Network). Dzięki tej sieci KAŻDY sterownik samochodu wie, jakie inne sterowniki się w aucie znajdują. W procesie produkcji auta szyna CAN jest tak konfigurowana, że KAŻDY sterownik jest programowany (nieulotna pamięć EPROM) z danymi innych sterowników. W tym również i radio, które jest traktowane jako sterownik (konkretnie moduł multimedialny). Dane programowania zawierają unikalny ID sprzętu, kilka nieistotnych dla nas danych oraz najważniejszą rzecz: numer VIN pojazdu, w którym je zainstalowano.

Jeśli więc odetniesz napięcie, a potem je podłączysz, to radio (tudzież jakikolwiek inny sterownik) pierwsze co robi, to czesze szynę CAN identyfikując się numerem VIN oraz szukając innych sterowników, które ma wprowadzone w swojej nieulotnej pamięci EPROM. W chwili, gdy wszystko się zgadza, czyli inne sterowniki oraz ten o którym mówimy (radio), traktuje to jakby żadnej sprawy nie było i po prostu działa. Wsadzając go do innego samochodu nie będzie się zgadzać VIN oraz ID innych sterowników i wtedy radio przed takim zabiegiem należy WYLOGOWAĆ, czyli wyczyścić w jego pamięci obecność innych sterowników + numer VIN auta, z którego pochodzi. Potem po montażu należy je ZALOGOWAĆ czyli po prostu zaprogramować i podać to co opisałem wcześniej.

Mylisz pojęcia. Kodu wymagały radia nie bazujące na CAN czyli stare oplowskie radyjka z czasów Astry G czy Vectry B. Od etapu Astry H/ Vectry B/ Zafiry B czyli początkowe lata 2000 bazują na CAN i nie trzeba żadnego kodu.

No chyba, że może marki Ci się pomyliły, bo do dzisiaj np. Ford ma radia z kodem...

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież