Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

1.7 DTI Turbina ? Egr ?

1.7 DTI ASTRA G isuzu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   engets

engets
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Model:Opel Astra II
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 09 luty 2018 - 10:26

Witam!

Przeszukałem internet i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

Mianowicie posiadam Opla Astra G 1.7 DTI 75KM 2000r.

Ostatnio zacząłem się zastanawiać na tzw. turbo dziurą. Nie znam nikogo co ma też ten silnik dlatego mam nadzieję, że dobra osoba z forum odpowie mi na pytanie.

Turbina łapie tak lekko ponad 2tyś wcześniej jest jakby bez mocy po tych 2 tyś już czuć moc.

Na zimnym silniku gdy przekroczę te 2 tyś. jest takie uczucie lekkiego wgniatania w fotel czuć to doładowanie. Natomiast jak silnik już trosze się nagrzeje tak od powiedzmy 80 stopni po tych 2 tyś te uczucie znika

jest dalej moc ale nie czuć już tego efektu wgniatania (ja rozumiem to jest 75 km nie 200) ale zastanawia mnie czy to jest urok silnika z turbo czy coś jest jednak nie tak. To mój pierwszy samochód na ropę z doładowaniem dlatego niestety wiedza znikoma z tego działu.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi 

Pozdrawiam !!!

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   irek711

irek711
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:1,7 DTI
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 09 luty 2018 - 12:51

Trochę fizyki kolego . Zimne powietrze zawiera więcej cząstek tlenu jak się silnik zagrzeje to powietrze przechodząc przez turbinę się nagrzewa . Co prawda jest IC ale już się tak nie schłodzi. A tlen jak wiadomo potrzebny jest do spalania .
To tyle teorii . Więcej może powiedzą koledzy mechanicy. Ja mam zaślepkę na
EGR i trochę niżej się zbiera . Jak założyłem to było czuć teraz to już się przyzwyczaiłem. Czego się można spodziewać po 75 km jeszcze w Merivie?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież