Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szarpanie po zmianie biegów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   KamilCMG123

KamilCMG123
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 14 luty 2018 - 11:10

Witam. Mam problem z merivką. 1,6 benzyna rok 2004. Po zmianie biegu przy dodawaniu gazu szarpie i dusi się. Zdarza się to również, gdy jadę np. na piątce i przez chwile nie dodaje gazu, a gdy dodaje to czuć szarpanie. Co ciekawe takie akcje najczęściej działy się na ciepłym lub już trochę rozgrzanym silniku. Na zimnym kiedy działa ssanie rzadziej się to dzieje, choć czasem też wyczuwam szarpanie. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być??? Z mechanikiem zrobiliśmy następujące rzeczy i nic nie pomogło: nowa cewka zapłonowa, nowe przewody i nowe świece, sprawdziliśmy ciśnienie na silniku - wzorowe, nowy filtr powietrza, przeczyszczona przepustnica i czujnik, nowy filtr paliwa, przeczyszczony zawór EGR, na tydzień EGR zaślepiliśmy i tak jeździłem - bez skutku, pozaginaliśmy piny w czujniku położęnia wału oraz w cewce zapłonowej. Nic nie pomogło. Nawet zacząłem tankować paliwo 98 zamiast 95 i d**a. Żadnych wycieków płynów nie ma, bo kontroluje na bieżąco.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 10997 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 14 luty 2018 - 11:36

Sprawdź pracę sond lambda.

Dobrze by było podpiąć do komputera i sprawdzić jak pracują oraz Mapsenora i czujnik temp. powietrza wlotowego.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   duzyy

duzyy
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 14 luty 2018 - 21:27

Błędy w komputerze jakieś są?
Miałem takie objawy i też cudowałem. Winowajcą był EGR. Po programowym wyłączeniu auto pracuje jak należy.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   KamilCMG123

KamilCMG123
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 15 luty 2018 - 11:25

Błędów żadnych nie mam. EGR był czyszczony niedawno i sprawdzony elektrycznie i mechanicznie. A co to znaczy, że po programowym wyłączeniu pracuje jak należy? Jak to zrobić?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   duzyy

duzyy
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 15 luty 2018 - 17:06

Mając interfejs OpelTech można wgrać oprogramowanie do sterownika silnika, które nie wymaga zaworu EGR. Silnik w mojej Merivie, czyli Z16XE wychodził w dwóch wersjach - z EGR i bez EGR.
Usługę wyprogramowania EGR wykonało mi ALSO Opla za śmieszne pieniądze.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież