Skocz do zawartości

Corsa C 1.0 problem z odpaleniem, kopci, gaśnie, dziwna reakcja na gaz


Gość Fazik83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Heh, tylko przy 100.000 km? Przebieg realny, bo samochód w rodzinie od nowości.

 

EDIT:


Samochód wrócił od mechanika. Raczej sprawny, bo na zimnym odpala, trzyma obroty, w miarę szybko reaguje na pedał przyspieszenia.

 

Diagnoza: złe paliwo. Zatankowane w jednej z dębickich stacji (nie Orlen).

 

Żona rano zatankowała benzynę PB 95 (mam paragon) na stacji, na której tankujemy samochody ponad pół roku - nigdy nie było problemu.

Dojechała do pracy - ok. Po pracy auto zaczęło szwankować - czyli wszystko się zgadza.

 

W życiu bym nie przypuszczał... Mało tego, mechanik po sąsiedzku spuszczał to paliwo, bo sprawdzał ciśnienie paliwa i nic nie zauważył. Mam teraz prawie 30 litrów chu****go paliwa w kanistrach... Zapach benzyny, jednak jest jakby bardziej tłuste.

Co mogę w tym temacie zrobić ze stacją benzynową? Pewnie nic...

 

Dodam, ze mam jeszcze do wymiany sondę lambdę za katalizatorem, bo całkiem padła pod wpływem dziadowskiego paliwa - padł obwód grzejny.

Jaką najtańszą sondę mogę zamontować (prośba o linki na allegro), aby działała i nie świecił check? Teraz miałem Bosha, ale to ponad 300 zł. Wolałbym nie przepłacać, bo mam jeszcze do zmiany rozrząd - cieknie olej na uszczelce - 17 lat zrobiło swoje.

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez Fazik83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wcześniej o tym nie pisałeś.

Pewnie zmieszane z ropą.

Zadzwoń do firmy która robi kontrole paliw na stacjach i daj im próbkę.

 

https://www.uokik.gov.pl/zgloszenie_paliwa_zlej_jakosci__formularz.php

 

Sondę poszukałbym używkę za małe pieniądze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam zamontowaną sondę Bosh o numerach 0258006172 - jest ona od jakichś 3 lat, kupiona jako nowa - nie było z nią problemów.

Pytanie. Którą z poniższych byście kupli?

http://allegro.pl/sonda-lambda-opel-agila-astra-corsa-0258006172-i7159313768.html

http://allegro.pl/sonda-lambda-opel-astra-g-h-2-0-corsa-c-1-0-1-2-i5780821854.html

 

A co do stacji benzynowej, to postaram zająć się tym tematem. Wiem, że zapewne reklamacja nie zostanie uznana, ale może będą bardziej pilnować jakości paliw po takim zgłoszeniu i innych użytkowników nie spotka to co mnie.

Edytowane przez Fazik83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie minęło 7 dni zamień paragon na FV. Weź fakturę od mechanika na czyszczenie z opisem co się stało. To plus opis sytuacji i próbka paliwa zgłaszasz do Inspekcji Handlowej. I czekasz....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał pierwszą.

Wymyć ją tylko sprayem do turbin wcześniej zmierzyć czy grzałka jest w porząku i powinno być ok.

A co do paliwa to nalej sobie do baku jeszcze preparatu do benzyny czyszczącego wtryski bo mogą ci się zaklejać teraz po tym syfie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pojadę zalać nowe paliwo do auta i myślałem właśnie o takim preparacie do wtrysków. Powiem Wam, że aktualnie posiadane paliwo w baku (niecałe ćwierć baku) wlane przez mechanika też pochodzi ze stacji, w której żona zatankowała w środę :( Bo miał tam najbliżej. Nie wiedział wcześniej gdzie ja tankowałem. Jak pech, to pech.

Edytowane przez Fazik83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przez pomyłkę zatankowaliście ropę?

Zdarzają się takie przypadki.

Kiedyś kolega też w ostatniej chwili po włożeniu pistoletu do wlewu zorientował się że pistolet jest od ON a nie Pb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Analizowane było wszystko kilka razy, chociaż mechanik też tak twierdzi jak Ty.

1. Żona nigdy nie jeździła dieslem, nigdy nie tankowała ropy.

2. Żona corsą jeździ kilka lat i zawsze tankowała do niej benzynę - na różnych stacjach (przez te kilka lat).

3. Żona na stacji, o której mowa tankowała samochód od września 2017 - zawsze z tego samego dystrybutora.

4. Mamy paragon z ostatniego tankowania, a teraz już nawet fakturę - benzyna bezołowiowa PB95.

 

Czy to nie wystarczy?

 

Nikt nic nie dolał w czasie postoju w pracy, bo samochód by zaczął szwankować dopiero po odjeździe, a tutaj był kłopot z odpaleniem...

Edytowane przez Fazik83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności