Skocz do zawartości

Gaśnie po przejechaniu kilku kilometrów


Gość davix408

Rekomendowane odpowiedzi

Gość davix408

Witam, koledzy bardzo proszę o pomoc. Rok temu miałem taki przypadek, że po zrobieniu zakupów w sklepie odpaleniu auta to po chwili zgasło, bez żadnego szarpania, nic. Podłączyłem wtedy opcoma wykazał błędy związane z zasilaniem wtrysków więc przeczyściłem wtyczki i tak maiłem spokój przez rok. Dwa tygodnie temu po przejechaniu około 4 kilometrów problem się powtórzył, auto zgasło w trasie, poruszałem wtyczkami i problem ustąpił. Po tym przejechałem około 120 km w trasie bez żadnych problemów. Postanowiłem jednak zająć się wtyczkami i wymieniłem je na nowe, kolega elektronik porządnie mi je polutował więc co do tego połączenia mam pewność. Niestety kilka dni temu problem się powtórzył, auto zgasło mi na środku skrzyżowania, próby odpalenia kończyły się tym że po chwili gasło. Poczekałem chwile auto odpaliło, przejechałem kilka kilometrów i znowu zgasło na światłach. Finalnie zadzwoniłem po Assistance. Najgorsze jest to, że jak na nich czekałem i odpaliłem po kilkunastu minutach to silnik pracował normalnie.

 

Spadków mocy ani innych anomalii nie zaobserwowałem. DPF wypala się regularnie i nigdy nie przerywam tego procesu. Paliwo najczęściej Verva. Olej Motul wymieniany co 10-12 kkm.

 

Proszę o porady na co zwrócić uwagę i ewentualnie co może być przyczyną ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąć komputer diagnostyczny i sprawdzić co powoduje zgaszenie silnika (czyli trzeba przejechać się z podpiętym komputerem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davix408

Jedyny błąd jaki temu towarzyszy to P0201 - Cylinder 1 Injector Circuit High

Poza tym ciężko sprawdzać z podłączonym komputerem bo problem występuje sporadycznie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto sprawdzić wiązkę wtryskiwacza od wtyczki wtrysku do wtyczki sterownika?

Może też warto sprawdzić zawór EGR

W sumie to podobny objaw daje czujnik wału.Gdy wystygnie to zaczyna działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davix408

Przejrzałem instalację na tyle ile miałem dostęp i odkryłem takie przetarcie

 

post-52219-0-98370500-1518965244_thumb.jpg

 

Sprawdziłem i przetarty przewód odpowiada za zasilanie 1 wtryskiwacza. Wszystko zostało porządnie zaizolowane.

Pytanie, czy zwarcie do masy (metalowego przewodu obok) mogło powodować rozłącznie przez komputer wszystkiego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności