Skocz do zawartości

Spalanie 1,9cdti


Gość mnew

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Na forum znalazłem informację, że w przypadku aut z "mała skrzynką" bezpieczników nie ma możliwości odblokowania BC.

Czy faktycznie nie ma żadnego sposobu?

 

Obecnie nie mam możliwości sprawdzenia jakie jest spalanie opla tzn znalezienie równowagi między prędkością a spalaniem.

Jakie z Waszych doświadczeń są najbardziej optymalne prędkości/biegi do oszczędnej jazdy na trasie?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jeszcze opcja choć nie wiem czy u ciebie zadziała ale mógłbyś sprawdzić

Legato Vgate na BT i Torgue

Jest możliwość ustawienia sobie tego i masz wtedy podgląd.

Ale czy u ciebie będzie to aktywne to trzeba sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jeden by się nasuwał.

Każdy użytkownik auta aby jeździć oszczednie powinien sobie zobaczyć w danych technicznych silnika jaki jest największy moment obrotowy przy jakich obrotach.

I tak próbować go utrzymywać

Tutaj jest

– Silnik Z19DTH
Średnica cylindra 82,0 mm
Skok tłoka 90,4 mm
Pojemność skokowa 1910 cm3
Stopień sprężania 18,0:1
Ciśnienie sprężania:
– nominalne 24- 32 bar
– dopuszczalna różnica między cylindrami 1.5bar
Moc maksymalna 110 kW (150 KM)
Prędkość obrotowa mocy maksymalnej 4000 obr/min
Moment maksymalny 315 Nm
Prędkość obrotowa momentu maksymalnego 2000-2750 obr/min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Na forum znalazłem informację, że w przypadku aut z "mała skrzynką" bezpieczników nie ma możliwości odblokowania BC.

Czy faktycznie nie ma żadnego sposobu?

 

Obecnie nie mam możliwości sprawdzenia jakie jest spalanie opla tzn znalezienie równowagi między prędkością a spalaniem.

Jakie z Waszych doświadczeń są najbardziej optymalne prędkości/biegi do oszczędnej jazdy na trasie?

 

Mała czy duża skrzynka rec nie na nic wspolnego z komputerem pokladowym.W obu wersjach mozna aktywować BC pod warunkiem że sie ma wyświetlacz inny niż TID.

BID GID i CID w tych wyswietlaczach aktywujesz bc.

Wielokrotnie tą informację dementowslem jak widać bez skutku :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z19dth - ZB - najoszczędniej było przy 100-110kmh, potem spalanie znów rosło...

 

Sent with handy.

Było to na 5 czy 6 biegu?

 

 

Mała czy duża skrzynka rec nie na nic wspolnego z komputerem pokladowym.W obu wersjach mozna aktywować BC pod warunkiem że sie ma wyświetlacz inny niż TID.

BID GID i CID w tych wyswietlaczach aktywujesz bc.

Wielokrotnie tą informację dementowslem jak widać bez skutku :(

Niestety obecnie jest znacznie więcej informacji sugerujących, że nie zawsze da sie odblokować BC:).

W moim aucie jest akurat wyświetlacz typu GID. Czy możecie kogoś polecić w okolicach Warszawy, kto aktywuje BC?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności