Skocz do zawartości

Jak sposób na sroki?


Gość mk5

Rekomendowane odpowiedzi

Sroki urządziły sobie deptak na moim aucie(na sąsiednich też). Efektem są piękne rysy na lakierze. Zna może ktoś jakiś sposób by te ptaszyska skutecznie przepedzić? Zawiązanie np tasiemki na antenie coś pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kot na parkingu, co prawda stary-to sroki żywcem chciały go zjeść...Wiatrówka w centrum miasta-odpowiadał bym pewnie jak za człowieka.

Dziwi mnie że miescie są tak liczne i uciążliwe. Ludzie na balkonach zakładają siatki przed nimi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopski sposób trupa ptaszyska najlepiej sroki przywiązać na kiju. Techniczny odstraszacze emitujące dźwięki które wydają drapieżniki. Walka z wiatrakami jak ze srającymi gołębiami dopiero ich populację Wietnamczycy ze swoją gastronomią ograniczyli :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko napomknął, żeby ostrożnie do tego podejść. Sroka jest objęta częściową ochroną i nie jest już ptakiem łownym jak dawniej - żeby z tego nie wyszło jakieś szambo...

Z tego co gdzieś tam kiedyś zasłyszałem, to sroki nie tolerują gołębi i tam, gdzie gołębie się osiedlą, tam srok nie ma. W naturze tak naprawdę nie mają wrogów - sroka jest dość niebezpiecznym ptakiem, rzuca się np. na kocięta, pisklaki i mniejsze stworzenia, więc należy do odważnej gadziny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odgłosy drapieżników puszczane z głośnika pomagają na krótko bo ptaki też po czasie kumają że odgłos nie niesie ze. sobą jego właściciela. Poza tym to regularne wydzieranie sie głośnikow wkurza sąsiadów i nic poza tym. Wiem co mówię bo po sąsiedzku mam wielki ogród gdzie pewien miszczu głośnikami chciał szpaki straszyć. Głośniki się darły, ptaki to olewały a mnie i sąsiadów do szalu to doprowadzało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co gdzieś tam kiedyś zasłyszałem, to sroki nie tolerują gołębi i tam, gdzie gołębie się osiedlą, tam srok nie ma. W naturze tak naprawdę nie mają wrogów - sroka jest dość niebezpiecznym ptakiem, rzuca się np. na kocięta, pisklaki i mniejsze stworzenia, więc należy do odważnej gadziny.

Są gołębie też, ale w mniejszej ilosci. Był też kot, ale jakis chory czy stary bo sroki żywcem chciały go zjesc-nieraz musiałem go bronić. Kot ponoć innym auta rysował, na mojej masce spał ale nie robił zadnej krzywdy-czasami troche siersci wiec go nie przeganiałem.

 

 

Zakup garazu nie wchodzi w gre, dopiero kupiłem mieszkanie, i na kolejny wydatek mnie nie stac(garaz okolo 40tys), Mysle zawiesic tasiemke na antenie, zobaczymy czy pomoże. Druga opcja coś powiesic na ogrodzeniu, tylko pytanie co? By sroki zniechęcić a by nie by innym mieszkańcom się nie "przydało".

 

Chyba nie tylko mi ptaki przeszkadzają, bo jest bezwzgledny zakaz karmienia, ale nie do wszystkich dociera.

 

W DE kuny szalały w moim aucie, w PL ptactwo.

Edytowane przez mk5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności