Skocz do zawartości

corsa B 1.0 nie odpala aku dziwny spadek napięcia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 dni temu nie mogłem odpalić Corsy, kable pomogły i śmigała, po nocy znów to samo a wcześnie nie było z tym problemu. Dziś zmierzyłem napięcie na wyłączonym silniku po całym dniu stania jej na dworze, było to 11,36 albo 11,7 V - około jak dobrze pamiętam, tak czy siak za mało żeby tym ruszyć. Po odpaleniu kablami gdy auto chodzi napięcie pokazuje niby 14,44 ale tak skacze że i 13,9 się załapie - jakby wariował. Później Corsę wyłączyłem i aku pokazywał 12,49 i co pare sekund o 0,01 V mniej aż po 2h widzę a tu 12,0 V i pewnie do rana zejdzie jeszcze niżej, czy aku do wymiany ? Chciałbym wyeliminować alternator. Aku z tego co mówił poprzedni właściciel jest całkiem świeże myślę że 2-3 lata max Centra 44/360

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubala_1986

Padł aku i nie trzyma napięcia przerabialem juz to kilka razy na Centrach kupionych w markecie. Od 3 lat mam centre ze sklepu z akumulatorami i jak narazie zero problemów nawet przy obecnych temperaturach. Tamte padały po 2 zimach mimo doładowywania prostownikiem przed zimą i w trakcie, poprostu po kilku godzinach traciły napięcie. Oczywiście pod warunkiem że masz prawidłowy pobór prądu na wyłączonej stacyjce i coś nie zzera aku. Możesz sprawdzić prąd jaki bierze auto na wyłączonym zapłonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odepnij aku od klem i sprawdź po naładowaniu czy na uwolnionym z obwodu też będą spadki.

Jeżeli tak to masz aku do wymiany.

Jeżeli nie to rób pomiar poboru prądu i szukaj który element mu zżera aku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej max 25mA

50 mA już jest trochę za dużo.

 

 

 

 

Aku z tego co mówił poprzedni właściciel jest całkiem świeże myślę że 2-3 lata max

 

To już nie świeży bo nie wiesz ile razy poprzednikowi padł z rozładowania.

Świeży to prosto ze sklepu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubala_1986

Dolanie wody czy elektrolitu nic nie da jak masz aku zasiarczony, on już nie przyjmie tyle prądu ile musi i nie utrzyma wymaganego napięcia. Sprawdź wpierw prąd jaki masz na podłączonym aku bo jeżeli obecny padł przez jakiś wiekszy upływ prądu w instalacji to kupisz nowy i po roku-dwóch będzie to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian5589

Podejrzewam Aku ale sprawdź czy nie masz jakiegoś złodzieja prądu tak jak koledzy wyżej mówią

ale tak na 70 % myślę że to aku mamy zime i dało się we znaki

2-3 lata to już czas na zmianę ;)

teraz aka robią na 2-3 lata chyba że dobrze trafisz to potrzyma i dłużej

bynajmniej ja na takie trafiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądu mi nic nie bierze po kryjomu, podpiąłem jak trzeba i pokazuje 20mA więc w normie? muszę kupić nowy, tak jak na fotce da radę ? 160zł. Mogę jeszcze mieć jakiś za 210zł nie pamiętam firmy ale ma jakąś funkcję start stop i technologię fbb , ffb dokładnie nie pamiętam i chyba 45ah i 400A. Nie wiem czy warto dopłacać te 50zł.

 

post-6880-0-73254500-1519894759_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności