Skocz do zawartości

Opel Astra G Bertone


Gość Krzychu1997

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzychu1997

Witam.

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego pojazdu i na oku mam wymienioną w tytule Astrę Bertone. Na oku mam dwie i obie z silnikiem 1.8 116km. Jedna jest z gazem, druga bez. Poniżej podsyłam linki do obu.

 

Bez gazu: https://www.olx.pl/oferta/opel-astra-ii-bertone-1-8-16v-CID5-IDs8dYx.html#6ae29a45e7

 

Z gazem: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-8-115-km-gaz-bertone-alufelgi-okazja-ID6yQkmW.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

Chciałbym się dowidzieć przede wszystkim czy ten silnik jest dobry do gazu. Jak z awaryjnością, oraz na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jakieś podpowiedzi na co zwracać uwagę przy zakupie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu1997

Faktycznie po dogłębniejszym przyjrzeniu się widać łatę lecz na razie wnętrze zostawmy w spokoju. Teraz interesują mnie sprawy mechaniczne typu: czy silnik jest dobry do gazu, jakie awarie mogą się pojawiać, itp.

Edytowane przez Krzychu1997

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat wspomnianych silników jest mnóstwo info na forum. Ogólnie ok, ale lubią brać olej co niektóre. Akurat łaty bym nie zostawiał w spokoju, może( ale nie musi) swiadczyć o dużym przebiegu, a wtedy te dobre to tylko złom....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie oba wydają się nie do końca oki.

Jeden fotki robione fotoszopem, drugi z gazem z Holandii.

Mogą być obydwa w 100% dobre - ale dlaczego ktoś dobre auto się pozbywa? Co prawda oba mają po 18 lat ale i tu rodzi się pytanie czy konstrukcja nie jest już nadwerężona samym wiekiem i eksploatacją - ewentualnymi naprawami po kolizyjnymi - te autka służyły do śmigania po autobanah nie do jazdy bulwarowej.

Astra G Bertone/coupe była skierowana do młodych ludzi.

Dlatego do oględzin takiego autka zabrał bym dobrego znawcę modelu - żeby go dobrze sprawdzić - szukać tam gdzie może być problem i takie tam.

Można też wynająć auto speca on sprawdzi to co trzeba i wyśle mailowo co i jak -oczywiście nie za darmo ale warto wydać parę stówek niż wpakować się w jakiś złom i później drugie tyle dołożyć żeby dało się go eksploatować.

Ale to jest moje zdanie ty zrobisz jak uważasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności