Skocz do zawartości

Viofio A119S - jak ustawić automatyczne wyłączanie kamerki ?


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie



Kupiłem parę tygodni temu rejestrator samochodowy marki Viofio A119S. Teraz miałem kilka chwil wolnego co pozwoliło mi na podłączenie kamery przez zasilacz do akumulatora. Niestety jest to zasilacz, który nie sprawdza poziomu naładowania akumulatora, po prostu podaje zasilania nawet wtedy gdy aku jest słaby.



Wyczytałem, że ten model ma funkcję automatycznego wyłączania się kamery (nie chodzi mi o ekran) tylko całą kamerkę. Problem mam taki, że nie mogę nigdzie tej funkcji znaleźć.



Ustawiłem samo wyłączenie się ekranu, ale niestety to sprawiło, że samochód po weekendzie nie zagadał, a akumulator jest już pod prostownikiem. Kamerkę ustawiłem w takim miejscu, by jak najmniej zasłaniała pole widzenia, ale przez to trudność jej włączenia i wyłączenia jest większa.



Czy możecie podpowiedzieć, jak ustawić funkcję by wyłączała kamerkę jeśli np. GPS wskazuje 0 km/h. Nie potrzebuje trybu parkingowego, zależy mi tylko by rejestrowała samą jazdę.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było puścić zasilanie po stacyjce. Cześć z kamer jest tak projektowanych by wyłączały się gdy brak zasilania.

Choć u mnie z akku, była opcja wyłączenia po 15-30min. Szkoda że teraz takich nie robią...

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety jest to zasilacz, który nie sprawdza poziomu naładowania akumulatora, po prostu podaje zasilania nawet wtedy gdy aku jest słaby.

 

 

 

Czy możecie podpowiedzieć, jak ustawić funkcję by wyłączała kamerkę jeśli np. GPS wskazuje 0 km/h. Nie potrzebuje trybu parkingowego, zależy mi tylko by rejestrowała samą jazdę.

 

 

Czy można to rozumieć że masz problemy z aku nawet podczas jazdy?

Jakie masz ładowanie z altka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej że kamera zasilana jest bezpośrednio z akku co, w przypadku gdy się sama nie wyłącza, powoduje jego rozładowanie...

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dariusz piszę, generalnie aku też prosi się o wymianę. Leci mu już 4 rok, jest sporadycznie używany i to głównie w krótkich dystansach.

 

Reasumując

 

- przeciągnąć przewód i puścić go po stacyjce (trochę roboty) celowo tego nie robiłem, bo rzekomo w funkcji kamery jest automatyczne włączanie i wyłączanie (w opisie bo w rzeczywistości tej funkcji nie ma)

 

- kupić zasilacz DC, który odetnie dopływ prądu jeśli napięcie na aku spadnie poniżej zadanej wartości. Są takie na portalu aukcyjnym po 50 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności