Skocz do zawartości

[Z18XE] Wymiana czujnika wałka rozrządu Vectra B


lukecz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymiana czujnika wałka rozrządu w silniku Z18XE (Vectra B 2001 1. B) przebiega tak samo jak na załączonym silniku czy może czekają jeszcze jakieś inne niespodzianki przy dostaniu się do czujnika?

A drugie pytanie - inwestować w cokolwiek markowego (najtaniej chyba Topran) czy tanie Maxgear i tym podobne też będą dobre?

Edytowane przez lukecz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z18XE ma inaczej. Na filmie jest albo X18XE albo X20XEV.

Możesz posiłkować się moim manualem z wymiany rozrządu w tym silniku - jest tam czujnik wałka pokazany.

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-benzyna-wymiana-rozrzadu-silniki-16v-ecotec-vt1062.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z czujnikiem wałków - a kabelki od czujnika sprawdzałeś?

Ople czujników w zamiennikach raczej nie bardzo tolerują - najlepiej kupić to co było zamontowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak Rafał napisał opel nie lubi zamienników, ale my założyliśmy czujnik wałka firmy Era i działa juz dwa lata. (Zafira A Z18XE) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku ale Era - też mogła iść na pierwszy montaż - taki miałem w swoim pierwszym silniku - i raczej był z fabryki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślałem że problem z czujnikiem minął ale już 3 raz auto stanęło mi na drodze.

Po tym jak stanę, rozrusznik kręci ale auto nie odpala

Co ciekawe, gdy odczekam 10-20min to wszystko wraca do normy i auto normalnie odpala i jedzie (znajomy miał to samo w FOrdzie i po wymianie czujnika położenia wałków problem ustąpił)

 

A skąd myślę że chodzi o czujnik? Powiedział mi o tym mechanik przy okazji wymiany rozrządu, że pasowałoby wymienić bo mimo że kabelki poizolował to w przyszłości może pojawić się problem.

No i się pojawia :(

 

Dzięki za manual @ArKos - czy wystarczy zdjęcie górnej części obudowy rozrządu aby dobrać siędo czujnika?

Edytowane przez lukecz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził jeszcze czujnik wału korbowego - bo twój opis właśnie do niego bardziej pasuje niż do czujnika walków rozrządu.


Bo w moim przypadku brak sygnału z wałków rozrządu wywalał check-a i silnik normalnie odpalał natomiast były problemy z wchodzeniem na obroty i strzały w wydech przy odjęciu gazu.

Natomiast zaśniedziała wtyczka od czujnika wału korbowego - silnik nie odpalał brak pracy pompy paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak że zepsuty czujnik położenia wału powoduje problemy z działaniem silnika ale silnik jednak działa? Zdaje mi się że czytałem to gdzieś tu na forum. Właśnie mam 20min przerwę bo znowu się to stało. Podlacze po południu OPCOM i zobaczę co pokazuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - czujnik wału a także jego okablowanie powoduje problemy z jego rozruchem lub jego zgaśnięcie, od niego idzie sygnał na pompę paliwa.

Co więcej są opisy że dzieje się to na rozgrzanym silniku, zimny pali od strzała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @rafalgrzegorz za wyjaśnienie

 

Odczytałem kody błędów, nie pojawia się niestety kod błędu czujnika wału korbowego, mimo że rzeczywiście objawy na niego wskazują

Chyba mam ECU do regeneracji - jakie to mogą być koszty i czy ma ktoś namiary na speców od tego, ile to może kosztować?

Możliwe że komputer nie wykazuje w błędach tego uszkodzonego czujnika?

Po skasowaniu błędów zostaje tylko błąd przepływki który już miałem

dsf.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności