Skocz do zawartości

Opel Vectra C problemy z ciut wyższą temperaturą


Gość luki95

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Może ktoś miał podobny problem? Bądź jak to mówią ''ten typ tak ma''.

 

Yyyy... śmiem twierdzić ,że pojechałeś po taniości i kupiłeś tani badziew typu topran.

 

 

 

To już wiesz dlaczego masz problemy z temperaturą.

 

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx - moderacja . Tu jest termostat sterowany elektronicznie i uszczelniacze nie mają wpływu na temperaturę chłodnicy/cieczy chłodzącej.

 

 

Nie umiesz się inaczej odnieść do cytatu?

 

nie trzyma temperatury 90 stopni, tylko potrafi zagrzać się do ok 95-97, co prawda załącza się wentylator i temperatura lekko spada, ale nadal momentami pokazuje ciut powyżej 90.

 

Teraz konkrety.

1 temperatura poniżej 90 stopni jest bardziej właściwa dla diesla.

2 optymalna w tej benzynie to ok 91 - fakt dość nisko , ale tak lata

3 w korkach może się zagrzać do 93 naaawet 94 stopni , ale nic poza tym.

4 jak wcześniej wspomniałem = o otwarciu termostatu decyduje komputer/ECU silnika. - bzdura //ArKos

Tu już niestety nie pamiętam , bo nie mam problemów z tym. W starych oplach komputer brał dane z czujników temp, zamontowanych w bloku silnika. Tu coś mi świta , że termostat jest zintegrowany z czujnikiem temperatury , więc wszystko wskazuje na "tani" termostat .

 

Wbrew pozorom czasem warto dołożyć 200 (nawet) 300 zeta do oryginału i mieć spokój .

Sam się naciąłem na tanie lambdy....

Ps W razie wątpliwości - ja ma zamontowane LPG ( niby wyższa temp. spalania ) , a nigdy nie miałem więcej niż 94 stopnie - przez rok zrobiłem 42 ts km..... smoke.gif

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Yyyy... śmiem twierdzić ,że pojechałeś po taniości i kupiłeś tani badziew typu topran.

 

 

 

 

Gówno prawda . Tu jest termostat sterowany elektronicznie i uszczelniacze nie mają wpływu na temperaturę chłodnicy/cieczy chłodzącej

Nie komentuje poziom kultury odpowiedzi, ale bzdury po raz kolejny vertix piszesz. Termostat nie jest, i nigdy nie był sterowany elektronicznie w Z18XE!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, uznaję, że nie ma sensu więcej tłumaczyć Vertixowi.

Jego poziom sięgnął dna. W zasadzie, to dno nie jest złe - jest jeszcze 3 metry mułu i dopiero tam gdzieś poziom Vertixa.

Zdecydowałem, że ludzie mający problemy emocjonalne, nadużywający alkoholu, jarający zioło, lub będący w jakikolwiek sposób uciązliwi dla otoczenia, powinni zostać wyizolowani.

Zatem Vertix załapał się na "last minute" - wczasy pozwalające na przemyślenia swojego postępowania, sposobu odnoszenia się do innych i całokształtu.

Od razu nadmieniam:

Vertix: jeśli KOMUKOLWIEK wyślesz JAKIEKOLWIEK pw w tej sprawie, to wyłapiesz bana.

Nawywijałeś, więc miej jaja jak facet a nie jak pipa i odpokutuj. Brak jaj lub anse do kogokolwiek = ban.

Znasz mnie na tyle, że wiesz jedno: nigdy nie mówię tego samego dwa razy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności