Skocz do zawartości

Czy to uszczelka pod glowica?


Gość evcia1990

Rekomendowane odpowiedzi

Gość evcia1990

Witajcie. Niebawem wiosna i powoli trzeba się zabierać za lokalizacje problemu i usuniecie go w mojej Corsie C 2004r, 1.2 ecotec benzyna.

Ubywa mi plynu chlodniczego, dosc sporo. Krople plynu spoczywaja na obudowie skrzyni biegow, ktora widac po prawej stronie silnika, pod wlotem filtra oleju. Pare osob ogladalo, lecz nie moglo zlokalizowac wycieku. Uchodzi nieco wody z tlumika, raz smak wody, raz nieco slodki. Nie kopci, silnik pracuje idealnie. Nie ma szlamu pod korkiem oleju, w plynie nie ma nic podejrzanego. Wczoraj sprawdzany byl testerem, tzw niebieskim plynem, usytuowanym w rurce, wlozonej do zbiorniczka wyrownawczego - BARWY NIE ZMIENIL. Czasem slychac bulgotanie przy cisnieciu corsy na nizszym biegu. Przy przycisnieciu pedalu gazu na postoju BILGOCZE PLYN w zbiorniczku i na chwile go przybywa. Pomozcie, bo zwariuje. Dziekuje z gory za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ewcia zmień mechanika.

Rozgrzać silnik i organoleptycznie sprawdzić gdzie płyn ucieka - dobrze żeby silnik pracował.

Niech mechanik uważa bo można się poparzyć.

Przewody elastyczne układu chłodzenia lubią łasicowate, a ząbki mają jak szpilki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość evcia1990

Sprawdziłbym kompresję oraz pompę wody.

Pompa wody ponoc sie "poci"

Ewcia zmień mechanika.

Rozgrzać silnik i organoleptycznie sprawdzić gdzie płyn ucieka - dobrze żeby silnik pracował.

Niech mechanik uważa bo można się poparzyć.

Przewody elastyczne układu chłodzenia lubią łasicowate, a ząbki mają jak szpilki.

Czyli normalna rzecza jest, że bulgocze plyn w zbiorniczku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia nie do końca normalne jak już koledzy zauważyli.

Tak jak Kacper pisze - to świadczy o zapowietrzaniu się układu i trop w stronę EGR.

Chyba masz coś takiego (nr 1 - na fotce niżej).

https://opel.7zap.com/pl/car/x01/g/0/76-1/

Ale może być też tak jak Adaś zauważył - kompresja do chłodziwa - przy czym to droższa opcja.

Ja bym proponował najpierw sprawdzenie całego układu chłodzenia i eliminacja wszelkich wycieków.

Natomiast jakiś ślad wody w wydechu - to normalna sprawa - paliwo i katalizator i okres zimowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość evcia1990

Ewcia nie do końca normalne jak już koledzy zauważyli.

Tak jak Kacper pisze - to świadczy o zapowietrzaniu się układu i trop w stronę EGR.

Chyba masz coś takiego (nr 1 - na fotce niżej).

https://opel.7zap.com/pl/car/x01/g/0/76-1/

Ale może być też tak jak Adaś zauważył - kompresja do chłodziwa - przy czym to droższa opcja.

Ja bym proponował najpierw sprawdzenie całego układu chłodzenia i eliminacja wszelkich wycieków.

Natomiast jakiś ślad wody w wydechu - to normalna sprawa - paliwo i katalizator i okres zimowy.

Kolega-mechanik wyciągnął egr i wymienil uszczelke od niej na nowa, te drozsza i lepsza, bo wczesniej juz byla wymieniana na bakelitowa. Niestety, plynu dalej ubywa, a mam nawet wrazenie ze jeszcze wiecej. Widac ewidentnie, ze plyn uchodzi gdzies spod egr'a i splywa przy wlocie filtra oleju, az na skrzynie...ale jak to możliwe? Moze glowica akurat od tej strony jest peknieta? Juz tyle osob, to ogladalo i nikt nie ma pojecia skad to uchodzi. Jedni kaza mi tak jezdzic i dolewac plynu, inni zabraniaja jezdzic, gdyz jednoznacznie wkazuja na uszczelke pod glowica. Jakies rady? Edytowane przez evcia1990

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/tester-szczelnosci-uszczelki-glowicy-co2-25-testow-i6442316335.html

Kup sobie takie coś.

Po co płacić u mechanika.

Będzie pewność co do uszczelki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności