Skocz do zawartości

Astra 1.7 nie odpala


Gość hulk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Astrę z 2003r z silnikiem 1.7CDTI Z17DTL 80km . Ostatnio zaczęły się problemy z odpalaniem ciepłego auta, jak postoi z 15 min to odpalała od strzała. Wymieniłem czujnik położenia wału korbowego na nowy bosch i przez ok 1000 km nie działo się zupełnie nic i problem pojawił się znowu. Czy możliwe aby czujnik padł?Błąd na kompie P1335 (0)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nowy więc wytłumaczę.

Jeżeli masz jakiś problem to wpisz najpierw w szukajkę forumową (u góry z prawej) twój problem czy błąd.

Jeżeli nic się nie wyświetli to pisz nowy temat.

Ja znalazłem taki temat

http://forum.opel24.com/topic/25339-bledy-p0725-i-1335-w-silniku-20-di-x20dtl/

http://forum.opel24.com/topic/19562-opel-astra-g-17-cdti/

 

Poczytaj może to ci pomoże jeżeli nie to pisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przeczytałem wszystkie tematy:) Pompy w Z17DTL podobno się nie psują...i obstawiałbym dalej czujnik położenia wału-ale żeby nowy padł?zamówiłem dziś używke za 20 zeta i zobacze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 zł to mały pieniądz więc nie żal.

Ale są przecież filmiki jak sprawdzić czujnik wału.

Więc moja rada :przed zakupem poszukaj, sprawdź a potem kupuj. :D

Natomiast jeżeli chodzi o błąd to w załaczniku masz potwierdzenie.

Ale jak widzisz tam masz jeszcze podane żeby pod uwagę wziąć wiązkę.

post-37019-0-90706700-1521835208_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy też oglądałem:)Sprawdzałem stary jak był założony-odpalałem furkę kilka razy na zimnym i palił za każdym razem, nagrzałem go lekko opalarką i już odpalić się nie dało. Mam teraz założony nowy Boscha i nie chcę go bardzo ruszać bo jeśli ten za 20zł będzie hulał to będę go reklamował. Reszta aut w domu grupa vag i powiem że w oplu jestem niemile zaskoczony diagnostyką...Ciężko coś znaleźć i nic nie działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nowe części się psują.

Dzisiaj widziałem filtr oleju Bosch (Made In Afrika).

Jego cena 14 zł

A wiesz gdzie twój został wyprodukowany?

A druga rzecz to pytanie jaki prąd daje sterownik silnika na niego.

Czy czasem nie pali go?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem całą instalację i nic nie znalazłem. Po skasowaniu błędu ten P1335 wyskakiwał od razu jednak nie wpływał na odpalanie-problem powstawał dopiero po nagrzaniu. Samochód kupiłem za grosze bo nie odpał i było przy nim parę gratów które ktoś wymieniał. Wymieniłem czujnik położenia wału i furka zaczęła odpalać tak jak już pisałem. Ktoś próbował ją reanimować i zmienił czujnik położenia wałka rozrządu na jakiegoś nowego trupka, założyłem stary który był w pudełeczku i błąd już się nie pokazuje i samochodzik odpala nagrzany. Jestem na razie na etapie testów ale wydaje mi się że problem został rozwiązany. Dzięki za zainteresowanie Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności