Skocz do zawartości

Astra h'08 GTC 1.6 116km z16xer - odgłosy


Gość Langi

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie... po 100kkm to wkładasz nową (zregenerowaną) głowicę za 1000zł i śmigasz kolejne 100kkm Policzyć Ci oszczędności na paliwie przez te 100 tysięcy?

Oczywiście możesz, też włożyć głowicę od Chevroleta w wersji z utwardzonymi gniazdami zaworów, jeśli masz taki kaprys :-)

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Głowica 1000, komplet uszczelek, rozrząd, popychacze, regulacja luzów, robocizna... Dlaczego nie liczysz wszystkiego tylko zaniżasz koszty wprowadzając w błąd? Sama regulacja luzów w ASO w najgorszym wypadku (wymiana 16 popychaczy) wyniesie ok. 2500zł. Jeden popychacz kosztuje 98zł.

Ponawiam: daj spokój z forsowaniem swojego światopoglądu. Masz, jesteś zadowolony - bardzo dobrze. Inni nie mający wiedzy powinni wiedzieć o potencjalnych niebezpieczeństwach i kosztach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie... po 100kkm to wkładasz nową (zregenerowaną) głowicę za 1000zł i śmigasz kolejne 100kkm Policzyć Ci oszczędności na paliwie przez te 100 tysięcy? Oczywiście możesz, też włożyć głowicę od Chevroleta w wersji z utwardzonymi gniazdami zaworów, jeśli masz taki kaprys :-)

 

 

I po takim podejściu lub podobnym do twojego Arek i inni mechanicy nie wiedzą w co ręce włożyć a następny właściciel przez koszty może się popłakać.

Ty masz szczęście że trafiłeś na super gazownika w Bolęcinie. Tego nie zaznaczyłeś.

Ale nie każdy ma pod ręką takiego fachowca.

 

 

Piszesz że 100 tys.przebiegu?

Poszukaj bo jest na forum post użytkownika który robił pomiary od nowości po wyjeździe z salonu jak szybko przy Pb u niego siadały gniazda.

Więc trzeba zakładać że regulację trzeba by robić co jakieś 30 tys.

A napisz kiedy ty ostatnio takie coś robiłeś?

Czy robione były pomiary luzu przed montażem LPG ,ile przejeździłeś na tym LPG i jakie luzy ci wyszły ostatnio?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze, każdy z nich mi w czymś pomógł. Chciałbym jeszcze zapytać o kwestię tej wskazówki obrotomierza, czy to normalne że po rozpędzeniu auta, puszczam gaz a wskazówka na 1, 2 sek zostaje na miejscu bądź nawet się delikatnie podniesie i dopiero zaczyna opadać?. Na razie instalację chyba odpuszczę skoro mogą być większe koszta po jakimś czasie. Dopiero po zakupie wymieniałem kompletny koła zmiennych faz rozrządu wraz z elektrozaworami, wymieniłem olej na oryginalny GM 5w30, wszystkie filtry, od razu rozrząd i na razie brak problemów. Autko 0 błędów. Kilka dni temu kupiłem nowe felgi i nowe opony i założyłem przy okazji nowe tarcze z klockami tylko z przodu. Tutaj mam jakiś problem bo od momentu zmian tych kół przy prędkości 90 a 100km/h tak jakby trzęsie autem... Nie wiem co się dzieje, od czego to może być - może macie jakieś pomysły ? Wcześniej były koła 15stki zimowe teraz są 225/45/r17 felgi oryginalne z opla. Warsztat, który podmieniał/zmieniał koła specjalizuje się w tym dlatego wątpie, że coś jest źle zrobione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1954

Po jakim podejściu? Po ew. wymianie głowicy nie będzie wiadomo w co ręce włożyć?

Luzy mierzyłem przed montażem instalacji i teraz po przejechaniu prawie 25kkm, bez zmian, coś jeszcze? Demonizujecie temat i tyle. Powtarzam raz jeszcze: Porządna instalacja i prawdziwy instalator ! Jak ktoś lubi cebulę to potem go oczy szczypią...

A co do regulacji luzów... 2500 to chyba wymiana wszystkich szklanek w ASO, ale skoro wszystkie naprawy robicie w ASO to zwracam honor.

Szklanki są do kupienia od 40-60 zł za sztukę to raz, szklanki można zamieniać miejscami (ale trzeba umieć obsługiwać mikrometr) co również pozwoli ograniczyć ich ilość w zakupie, to dwa. A trzy, to większość właścicieli oddaje je do szlifu za kilka zł od sztuki i cieszą się kolejnymi dziesiątkami kilometrów na LPG :-)

Pomiar luzu samodzielnie to jednorazowo 50zł na szczelinomierz i 45min pracy. U mechanika 80-100zł. Uprzedzam, uszczelki nie wymieniamy za każdym razem, bo jest silikonowa.

Policz wszystkie koszty (jeżeli oczywiście wystąpią) po 100kkm i zysk na paliwie.

I proszę bez mentorskiego tonu, bo robię takie rzeczy samodzielnie, więc wiem o czym rozmawiamy.

ArKos

Poczytaj na czym polega regulacja luzów zaworowych w tym silniku i potem wróc do dyskusji. Jeżeli Ty wymieniasz popychacze i nazywasz to regulacją luzu, to życzę Ci szerokiej drogi i bezawaryjnej jazdy.

Pozdrawiam

Langi

Co do wskazówki obrotomierza, to u mnie w obydwu autach z Z18XER jest tak samo, czytałem, że u innych podobnie, więc wygląda na to, że to normalny objaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu... pstrykasz zdjęcia zawodowo czy jesteś mechanikiem? Ja jestem mechanikiem. 26 lat. Ople naprawiam od 25 lat. Pracowałem też w ASO. Mam 31 certyfikatów GM. Większość popularnych napraw dokonuję z pamięci, bo z TISa momenty dokręcania, procedury i postępowanie mam w głowie.

Prośba:

Zaprzestań ze mną jałowej dyskusji, czytaj ze zrozumieniem co się pisze i może zapoznaj się troszkę z dokumentacją techniczną GM.

Jest to moja ostatnia prośba o pozostawienie tematu. Więcej nie zwrócę uwagi tylko kliknę zakaz pisania. Nie będę się prosił pierdylion razy.

 

P.S.

U lekarza też jesteś tak zajebiście mądry i nakazujesz mu jak ma Cię leczyć?

Tyle w temacie.

 

Tytuł tematu:

Astra h'08 GTC 1.6 116km z16xer - odgłosy

 

Jeśli KTOKOLWIEK postawi tu nawet kropkę w ramach offtopic, wyłapie zakaz pisania albo bana. Koniec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się odważę Panie Administrztorze.

Możesz mieć nawet 100 certyfikatów i 50 lat stażu w zawodzie, ale jak regulując luzy w Z18XER

wymieniasz popychacze zamiast szklanek to napisz to jeszcze raz tak żeby wszyscy mogli to przeczytać

i umówic sie na regulację :-)

 

A teraz jeżeli nie mam racji to możesz mnie zablokować, bo jeżeli mam to powinieneś przeprosić.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mędrcze nad mędrcami: fachowa nazwa to popychacz. Potoczna nazwa to szklanka. To jest to samo. I niech wszyscy czytają jak się samozaorałeś.

A teraz bajo - 2 tygodnie wczasów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

adam1954 Po jakim podejściu? Po ew. wymianie głowicy nie będzie wiadomo w co ręce włożyć? Luzy mierzyłem przed montażem instalacji i teraz po przejechaniu prawie 25kkm, bez zmian, coś jeszcze? Demonizujecie temat i tyle. Powtarzam raz jeszcze: Porządna instalacja i prawdziwy instalator ! Jak ktoś lubi cebulę to potem go oczy szczypią... A co do regulacji luzów... 2500 to chyba wymiana wszystkich szklanek w ASO, ale skoro wszystkie naprawy robicie w ASO to zwracam honor.

 

 

No cóż ja tylko dodam że fajnie że wszystko robisz sam.

Szkoda że nie napisałeś tego w poradzeniu koledze aby śmiało zakładał LPG.

Niestety nie pomyślałeś że kolega sam tego może nie umieć zrobić.

A mechanicy kasują a do tego mogą coś spaprać.

Nie pomyślałeś jakie są koszty demontażu wałków do wymiany szklanek jak widzę .

A nie są małe bo każdy mechanik policzy jak wymiana rozrządu plus jeszcze kilka stów.

Forum ma pomagać.

Ale pomoc ma polegać na tym aby rozważyć wszystkie za i przeciw.

Ty jesteś jednostronny bo ty sam to robisz i nie bierzesz pod uwagę że ludzie sami nie robią.

A potem płacą.

 

 

Twierdzisz natomiast że nic się silnikowi nie stanie bez regulacji luzów.

No to współczuję nowemu właścicielowi twojej Viki.

Zła regulacja LPG zniszczy nie tylko zawory i głowicę.

Ale skoro ty sam to robisz to powinieneś wiedzieć i to napisać.

Ale jak widzę nie wiesz skoro nie piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności