Skocz do zawartości

Astra h'08 GTC 1.6 116km z16xer - odgłosy


Gość Langi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie do znawców, mechaników, ludzi znających się na rzeczy. Mam astra h z silnikiem z16xer, jakiś czas myślę o montażu instalacji, w sumie wszystko mam już zapięte na ostatni guzik aczkolwiek przed montażem chciałem posprawdzać czy wszystko z moją jednostką jest okej zanim wezmę się za zlecenie montażu lpg. Nagrałem dwa filmiki. Chciałem zapytać czy taki odgłos silnika jest normalny jeżeli chodzi o konkretną jednostkę z16xer ? przy uruchomionym silniku, delikatnie wyciągam bagnet i jest dość dziwny dźwięk, to samo jak odkręcę korek wlewu oleju. Nie mam porównania do innych silników dlatego postanowiłem zapytać fachowców, którzy na pewno bardziej się znają na rzeczy. Drugie pytanie dotyczy spadania wskazówki obrotów, mam wrażenie, że dość wolno one spadają, czy ja już jestem przewrażliwiony ?. Auto mam od niedawna. Komputer nie pokazuje żadnych błędów - 0 aczkolwiek wyczytałem, że często w astrach psuje się membrana odmy, separator, stąd kolejne pytanie i laikowy test odmy, czy ta jest zepsuta ?. Jeżeli mogę liczyć na pomoc i sensowne odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

 

1 filmik: https://drive.google.com/file/d/19kQJa5JSxdHUEs3_K55vLFZs0KAqZN6t/view?usp=sharing

2 filmik: https://drive.google.com/file/d/1Hm5YXX3vz3I7YTAEMcQrcZ1ix9skT1gY/view?usp=sharing

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsze to jesteś już pół roku na forum i przez ten czas powinieneś już nauczyć się poruszać po nim.

Jest dużo wiadomości na temat powodów dla czego nie powinno się do tego silnika montować LPG.

Nawet tutaj o tym piszą http://www.fakt.pl/pieniadze/motoryzacja/zobacz-ktore-silniki-nie-toleruja-instalacji-lpg-lista-prinsa/1eewt4n

 

 

Chcesz się poradzić to wrzuć na forum filmik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie silnika jest normalne, tak ma być. Uszkodzony zaworek odmy objawia się gwizdem spod pokrywy lub brakiem możliwości zdjęcia korka oleju na pracującym silniku.

Tych silników się nie gazuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi zalecił gazownik, najlepszy warsztat w okolicy - powiedział, że bez problemów powinien chodzić, dlatego byłem na tak. Ale skoro Wy piszecie, że jest inaczej przez wypalanie się gniazd, to jednak odpuszczę chyba tą instalację. Drogi moderatorze, filmik za dużo zajmuje, żeby móc wrzucić go tutaj, dlatego musiałem sobie radzić inaczej - wyluzuj. Głównie w wątku chciałbym się dowiedzieć, czy dźwięk silnika jest okej, czy coś według was jest nie tak i czy te obroty też są normalne ? Dodam, że przy jeździe np kręcę do 2,5tys puszczam gaz to przez około 2sek wskazówka zamiera w miejscu albo nawet delikatnie się jeszcze podniesie po odpuszczeniu pedału gazu, dlatego to mnie zastanawia bo nie mam porównania. Dzięki #ArKos za odp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi moderatorze, filmik za dużo zajmuje, żeby móc wrzucić go tutaj, dlatego musiałem sobie radzić inaczej - wyluzuj

 

Ja jestem wyluzowany.Problem w tym że teraz tylko ty uzyskujesz pomoc.I za chwilę temat będzie do wyrzucenia bo nikt nie będzie wiedział o co chodziło.

A gdy wrzucisz np. na Youube to wchodzi cały filmik i zostaje na forum długi czas.

A wtedy mogą z niego korzystać inni.

Wiedz że ja jestem od pilnowania porządku i przejrzystości forum. Czyli upierdliwy wrzód na tyłku :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z poleceniami moderatora raczej się nie dyskutuje... Kopanie z koniem to świetny i emocjonujący sport, jednak w takich wypadkach zawsze koniem jest moderator...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Ja to ci wytłumaczę tak.

Układ odpowietrzania jest układem zamkniętym.

Każde wyjęcie korka ,czy bagnetu musi wywołać jakieś zmiany w pracy bo ciśnienie z komory korbowej ucieka tym miejscem.

 

 

Co do LPG to nie jest dobre jego zagazowanie między innymi przez to że nie masz tam regulacji hydraulicznej zaworów.

Co się z tym wiąże to musiałbyś przed założeniem LPG sprawdzić i wyregulować luzy.

Poczytaj na forum na czym to polega.

Trzeba szlifować szklanki. To jest demontaż wałków .

Koszty nie są małe .

Teraz załóżmy że masz gazownika który to założy to teraz musiałbyś mieć pewność że wyreguluje to na hamowni.

Czyli prawie idealnie.

I dalszy ciąg eksploatacji tego silnika na LPG to jest w okolicach raz w roku sprawdzenie luzów czy nie siadają.

Policz teraz jakie są z tym związane koszty i sam zdecyduj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie już pitolić te głupoty, że tego silnika się nie gazuje... Mam gaz w AH 1,8 Z18XER od 2 lat, 25kkm zrobione i luzy jakie były przed montażem, takie są i teraz. Jak się ktoś połakomi na tanią instalację i marny montaż z jeszcze gorszą regulacją to będzie miał problemy, ale dobre podzespoły i ogarnienty montażysta, który dobrze to zestroi to spokój na lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ten silnik w fabrycznej wersji zagazowanej. Czekam.

Producent nie przewiduje pracy tego silnika na paliwie alternatywnym bo głowica nie ma utwardzonych gniazd a popychacze nie są hydrauliczne.

Fabrycznie wychodziło sporo silników z LPG ale nie Z16XER. Dyskusja wyczerpana.

Zagazować można diesla, można kosiarkę do trawy nawet... Robienie czegoś na siłę, jeśli kwestie techniczne temu przeczą jest tak samo nierozsądne jak pozorna oszczędność w postaci eksploatacji diesla samochodowego CR na oleju opałowym. Nie podoba Ci się oficjalne stanowisko producenta i pogląd forumowiczów, to Twoja indywidualna sprawa. Pogadamy jak silnik przeleci ze stówkę na LPG - pochwalisz się potem czy głowicę udało się naprawić, czy trzeba było ją wymienić. Do tego czasu uważam, że nie powinieneś zbytnio się angażować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności