Skocz do zawartości

Analiza spalin


Gość Angol2005

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angol2005

Wysokie HC i O2

Witam moja astra ciężko zapala na zimnym silniku, trzeba kręcić chyba z 15 sekund żeby zapaliła:( conajmniej raz w tyg wyskakuje błąd 0420 czyli katalizator, byłem dziś zrobić analizę spalin i na benzynie i gazie bardzo wysokie HC (B-272/gaz-417) i O2 (1.24/0.7) reszta ok, lambda 1.04 i 1.02 czyli lekko za ubogo ale nie tragedia. Elm pokazuje takie same odczyty napięcia sond a temp. Kata przy 120km/h pokazuje ponad 900°C. Co o tym myslicie?

Dodam jeszcze żee autko lekko nierówno pracuje na wolnych obrotach, wymieniony filtr powietrza, świece jakiś rok temu a wcześniej cewka bo były błędy 301...304- wypadanie zapłonów, teraz błędów z wypadania nie ma ale ten katalizator co chwilę się oświeca- p0420, co proponujecie robić? od razu katalizator wymieniać czy może któraś sonda padła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angol2005

Dzięki za szybką odpowiedź ale czy to z dolotem może być problem? Może się mylę ale wydaje mi się że katalizator nie dopala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angol2005

Po świętach przymierze się do przepustnicy, egra i chyba świece wymienie, zobaczę efekty ale obawiam się że katalizator i tak chyba będzie do wymiany, no i czyszczenie dolotu też zrobię przy okazji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak zrobił co Arek radzi.

Samo czyszczenie EGR w XEP nie wiele pomoże.

Od niego te spaliny idą tymi kanałami co pokazał Arek.

Zrobisz tylko połowę roboty i dalej będziesz narzekał że coś nie pracuje jak należy.

 

Więc samo to trzeba zrobić porządnie.

Moim zdaniem. Albo w ogóle.

 

Potem ja bym zrobił adaptację albo kasowanie nastaw wyuczonych sond i wtedy sprawdzać co się dalej z nimi dzieje.

W profilu masz LPG .

Masz wiec fizycznie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angol2005

Co radzisz? Wyłączyć gaz, pojeździć na benzynie? Ma to związek z wysokim HC i O2 w spalinach?

Od czego zacząć żebym nie zbankrutował:)

I tak pewnie czeka mnie wymiana katalizatora, licznik pokazuje 254 tyś to już chyba i tak czas na niego a zamiennik to kosz 700-800zl

Ile może mechanik zawołać za czyszczenie tych kanałów w dolocie?

Jeszcze ta temp. katalizatora mnie martwi...900°C przy 120km/h, jak wolniej jadę to ok 600-700°C. :( W czerwcu jadę nad morze i boję się trochę tej trasy właśnie przez te temp. katalizatora..przecież nie pojadę autostradą poniżej 100 bo by mnie szlag trafił:)

Potwierdzenie moich problemów

post-58551-0-48801300-1522593983_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności