Skocz do zawartości

Wymiana silnika Vectra C OPC


Gość db8600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na etapie wymiany silnika (silnik nowy) w Vectra C OPC. Czy trzeba robić aktualizację mojego ECU pod nowy silnik? Mój stary silnik jest produkcji 2006 a nowy 2008 słyszałem, że był zmiany łańcuchów rozrządu i czy ma to wpływ na współpracę nowego silnika z moim ECU????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nic nie trzeba robić moim zdaniem.

Na forum Vectry niektórzy twierdzą, że nie będzie dobrze chodziło. Sprzedawca (Niemcy eBay) nie miał żadnych informacji, że trzeba coś aktualizować. Pisało , że silnik pasuje do mojego modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczne zmiany w silniku nie pociągają za sobą konieczności aktualizacji softu. Taka konieczność pojawia się w chwili, gdy np. są inne czujniki albo osprzęt. Jeśli kupujesz goły słupek i przekładasz swój osprzęt, to w mojej ocenie musi to pracować poprawnie. Skoro silniki mają to samo oznaczenie, to nie widzę tego inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zatem, czy są takie same czujniki, szczególnie czujnik wału. Jeśli inny jest tylko rozrząd w sensie łańcuch, ślizgi itp to nie będzie problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zatem, czy są takie same czujniki, szczególnie czujnik wału. Jeśli inny jest tylko rozrząd w sensie łańcuch, ślizgi itp to nie będzie problemu.

Pisali , że są niby inne czujniki położenia wałków rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz i porównasz.

W razie czego posiłkuj się katalogiem https://opel.7zap.com/pl/car/z02/

Można spróbować je zamienić i wsadzić ze starego silnika - z wyglądu są takie same.

Patrzyłem i numery części łańcucha są jedne, czujników wałka 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz i porównasz.

W razie czego posiłkuj się katalogiem https://opel.7zap.com/pl/car/z02/

Można spróbować je zamienić i wsadzić ze starego silnika - z wyglądu są takie same.

Patrzyłem i numery części łańcucha są jedne, czujników wałka 2.

Ok, dziękuję. Napiszę w tygodniu jak to wygląda. Też korzystam z tej strony co podałeś. Zamawiałem właśnie po numerach z tej strony czujnik w USA bo w starym silniku pokazał się błąd odnośnie położenia wałka rozrządu. U nas w ASO cena z kosmosu :)) Edytowane przez db8600

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ruszyły pracę z wymianą silnika. Są małe schody. Czujniki są inne. Nowy silnik jest na jednym zaworze EGR na kolektorze brak miejsca na zamontowanie drugiego zaworu. Został przełożony stary kolektor wraz zaworem EGR do nowego silnika ale okazało się , że jest pęknięta rura do tylniego kolektora (na tej harmonijce). Szukam jakiejś sprawnej, całej nigdzie nie można znaleźć a w ASO z ceną przeginają. I dodatkowo w nowym silniku jest trzecia kostka a w starym są tylko dwie na czujniki tak jak w nowym plus ta trzecia. Może ma ktoś dostęp do EPC i mógłby sprawdzić od czego ta kostka.post-47093-0-07716100-1523384853_thumb.jpg

Czujniki wyglądają tak pasują stare w obudowę nowego silnika ale kostka w nowym do starego nie pasuje. A szukam tej rury całej..post-47093-0-34270700-1523385233_thumb.jpgpost-47093-0-22066000-1523385113_thumb.jpgpost-47093-0-90086200-1523385095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności