Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wypalanie DPF

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tincer12

tincer12
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Model:Opel Antara
  • Silnik:2.0 CDTI
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:38

Witam, forumowiczów mam pytanie czy podczas wypalania DPF po uruchomieniu silnika wiatraki chłodnicy włączają się i chodzą cały czas?

U mnie w Antarze pierwszy raz po zakupie auta zaświeciła się na żółto kontrolka wypalania DPF podczas jazdy w mieście. Na razie nie miałem możliwości wyjechania gdzieś poza miasto aby "przegonić auto". Dzisiaj po uruchomieniu auta kontrolka zgasła, nie zwiększały się obroty silnika na postoju, lecz zauważyłem zwiększone zużycie paliwa. Czy muszę jednak przegonić auto na trasie, czy wiatraki tak mają się załączać nawet zaraz po uruchomieniu silnika?  

Wszystko jasne. Po zakończeniu cyklu wypalania DPF wentylatory przestały się kręcić i wszystko wróciło do normy.

Zamykam temat.

Użytkownik tincer12 edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 10:37

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   lukas55555

lukas55555
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • LokalizacjaStarogard

Napisano 15 kwiecień 2018 - 17:42

Jak wygląda kontrolka DPF ? Ja miałem sytuację gdy jeździłem po tz. górkach i pagórkach ok. 1 godz. włączył się wentylator, auto zgasiłem by odpocząć tak ok. 30min. po uruchomieniu ponownie silnika zapaliła się kontrolka silnika i wentylator, kontrolka nie zgaśnie nawet jak wracałem do domu gdzie jechałem z tz. ciężką nogą ale i to nie pomogło. Jaka może być przyczyna  ? 

Użytkownik lukas55555 edytował ten post 15 kwiecień 2018 - 17:44

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   lukas55555

lukas55555
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • LokalizacjaStarogard

Napisano 17 kwiecień 2018 - 18:57

Jak wygląda kontrolka DPF ? Ja miałem sytuację gdy jeździłem po tz. górkach i pagórkach ok. 1 godz. włączył się wentylator, auto zgasiłem by odpocząć tak ok. 30min. po uruchomieniu ponownie silnika zapaliła się kontrolka silnika i wentylator, kontrolka nie zgaśnie nawet jak wracałem do domu gdzie jechałem z tz. ciężką nogą ale i to nie pomogło. Jaka może być przyczyna  ? 

Błąd czujnika ABS , czujnik zabrudzony czy tp. skasowany przez komp.. Koszt naprawy 40zł. 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież