Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Problem z pedałem przyspieszenia (?)

1.9 74kW 8V Z19DT

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mnew

mnew
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Model:Opel Astra III
  • Silnik:1,9CDTI
  • Nadwozie:Kombi
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 14 kwiecień 2018 - 21:40

Witajcie,

Od razu na wstępie: przeczytałem rzekę tematów na wielu forach, jednakże objawy, które pojawiają się u mnie w kilku aspektach się różnią, co może być wskazówką do rozwiązania problemu.

Jakiś czas tematu podczas spokojnej jazdy, jednostajnej zaczęło delikatnie szarpać co można porównać do niewydajnej pompy paliwa, bądź zwarcia (styki). Przestawało kiedy dodawałem gazu czyli w przypadku, gdy samochód ciągnie do przodu po powrocie do stałej prędkości problem powracał. Następnego dnia podczas jazdy tryb awaryjny, odczytałem op-comem, bledną wartość pedału gazu. Kilka dni później ten sam problem.......od tygodnia problem się nie pojawił. Podejrzewałem EGR lub DPF'a (zapchany w 92%), więc trasa wypalanie i niestety to samo.

Podczas stałej jazdy na autostradzie szarpie, a po wciśnięciu pedału samochód jedzie normalnie. Poza tym żadnych innych objawów typu spadek mocy, problem z odpalaniem, nierówna praca silnika etc.

Nie wiem czy ma to znaczenie, ale pierwszy problem pojawił się w cieplejsze dni.... 

Dzisiaj odczytałem błędy i mam:

- nieprawidłowy sygnał czujnika położenia pedału przyspieszenia

- sygnał zadania momentu obrotowego silnika poza wymaganym zakresem

Największy problem to fakt, że o ile na mechanice się znam to już na elektronice niestety nie.

Macie jakieś pomysły na wyeliminowanie błędu? Czyszczenie EGR, wymiana tego pedału?

Dzięki za odpowiedzi. 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 10617 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE

Napisano 15 kwiecień 2018 - 08:24

Jeżeli faktycznie jak pisałeś że przeczytałeś wiele for i tematów to chyba ci umknęło że pierwsze się sprawdza (przedzwania) przewody od danego urządzenia ,sprawdza samo urządzenie a potem się go wymienia

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   mnew

mnew
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Model:Opel Astra III
  • Silnik:1,9CDTI
  • Nadwozie:Kombi
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 15 kwiecień 2018 - 13:17

Jeżeli faktycznie jak pisałeś że przeczytałeś wiele for i tematów to chyba ci umknęło że pierwsze się sprawdza (przedzwania) przewody od danego urządzenia ,sprawdza samo urządzenie a potem się go wymienia

Tak jak pisałem powyżej nie jestem elektrykiem samochodowym.

Przejrzałem jedynie styki i wiązkę, ale nie widać przetarć czy tez miejsc zaśniedziałych .

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 10617 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE

Napisano 15 kwiecień 2018 - 15:18

No to przedzwoń przewody czy nie mają jakichś przerw.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież