Skocz do zawartości

2.0 CDTI 160KM klekocze/ stuka przy ruszaniu/ obciążeniu


Gość AdrianKatowice

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AdrianKatowice

Witam Was serdecznie.

Z gory przepraszam za brak znakow, ale pisze z telefonu.

Widzialem juz wiele watkow tego typu, ale nie znalazlem jakichkolwiek mozliwych wskazowek. Tylko fakt, ze inni tez maja podobny problem.

Jesli dubluje temat, przepraszam, przekierujcie mnie na wlasciwy.

 

Otoz. Pol roku temu sprowadzilem z Niemiec Opla Insignie z 2011 roku. Silnik diesla 2.0 CDTI 160KM. Przebieg na tamta chwile 165 tys. Kupilem z padnietym silnikiem. Tu w kraju zrobilem remont. Glowica, dwumas, wal, panewki, walki rozrzadu. Wtryski i swiece stwazaly pozor sprawnych wiec je zostawilem takie jakie byly.

Caly czas lalem Verve.

Od remontu przejechalem okolo 6-7 tysiecy kilometrow. Wszystko bylo w porzadku, silnik oszczedzalem przeczulony silnikiem na dotarciu.

 

Okolo miesiaca temu ruszajac z pracy zaobserwowalem bardzo podejrzane zachowanie silnika.

Nie byl on jeszcze rozgrzany, a przy ruszaniu np. ze swiatel silnik zaczal ponadnormatywnie klekotac. Te klekotanie bylo glosniejsze jak standardowo. Wystepowalo tylko przy ruszaniu. Pod gorke bardziej i tylko w momencie dodawania gazu. Jak juz osiagne swoja predkosc i auto juz nie jest obciazone jest ok. Na biegu jalowym silnik pracuje cicho, tak jak od poczatku, stwierdzilbym idealnie.

Dodam, ze to klekotanie nie pojawia sie zawsze. Jak mu sie umysli to bedzie klekotal. Nie ma znaczenia czy jest zimny czy jest juz rozgrzany.

Silnik nie bierze oleju, nie stracil mocy.

Wykluczylbym panewki, bo od pierwszej objawy przejechalem ponad 500 kilometrow i pewnie juz dawno bym juz nie jezdzil..

W pierwszej kolejnosci wzielem pod uwage wtryski. Z racji tego, ze brat ma identyczna Insignie i u niego wszystko bylo w porzadku, przelozylem wtryski od niego. Klekotanie jak bylo tak jest nadal.

 

Robilem trzy podejscia do roznych mechanikow i za kazdym razem akurat przestawal klekotac... raz tylko jak juz wracalem od jednego z nich to zaczal klekotac na nowo wiec do niego wrocilem, ale nie byl w stanie mi powiedziec co to moze byc. Sugerowal wlasnie wtryski, ktore potem wlasnie zmienilem od brata.

 

Macie pomysl co to moze byc? Auto jezdzi, ale bardzo mnie to irytuje..

Z gory dziekuje za jakiekolwiek wskazowki, pomoc.

 

Pozdrawiam,

Adrian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zobaczyłbym panewki. To, że są nowe nie znaczy, że jest dobrze.

Z jakiego powodu je wymieniano? Standardowy, czyli przytarte?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdrianKatowice

Przetarte i obrocone. Nie jestem specjalista w tej dziedzinie, ale te pierscienie i te glowne byly zjechane.

Edytowane przez AdrianKatowice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc potwierdza to moje przypuszczenia.

W takim wypadku przegrzaniu ulega wał, korbowody, blok, stopy korbowodów, podpory wału... Taki silnik powinien iść na złom. Przegrzany wał może się skrzywić i nawet, jeśli przejdzie szlif i dostanie nowe panewki, to będzie kupa z włosem - z przewagą kupy.

Na mój gust:

- pomiar cisnienia oleju - jeśli wartość będzie w okolicy 1,5-2 bary to robota

- do demontażu misa olejowa

- do demontażu i weryfikacji panewki korbowe i główne

W tym momencie będzie można cokolwiek więcej powiedzieć.

Silnik po robocie panewek jak należy zrobić, powinien mieć na jałowym okolice 3,5-4 bary czyli prawie maks.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdrianKatowice

Mowisz nawet o przypadku, kiedy wal zostal wymieniowny (sprawdzony, prosty). Stary poszedl na zlom.

I te klekotanie moze raz sie pojawiac i raz zanikac przy takiej usterce? Szczerze mowiac myslalem ze jak panewka to bedzie walic caly czas i w koncu padnie. A on jezdzi

Edytowane przez AdrianKatowice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ja też piszę z telefonu i mam znaki, po drugie wymieniłeś uszczelkę w smoku? Bo moim zdaniem jak tego zaniedbałeś to nowy silnik długo nie pociągnie. Po trzecie tankowanie tylko vervy też nie jest dobre...

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdrianKatowice

Mój telefon niestety nie posiada automatycznej korekty i każdą literę musze edytować z osobna, a tak długi opis troche by zajął pracy..

Uszczelka w smoku wymieniona na nową.

 

Jeśli chodzi o ciśnienie to po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd typu: zbyt niskie ciśnienie na 1, 2 i chyba 3 cylindrze. Diagnostyk wyzerował błędy i wyskoczyło to samo.

Na pomiarze teraz nie pamiętam dokładnie, ale komputer wskazywał za normę przedział 4 - 5, a bylo w granicach 3 - 3,5 (delikatnie się wachało).

Na pewno nie było 1 czy tam 2,5 jak kolega wskazuje.

Diagnostyk u którego byłem zasugerował zmianę świecy z 4 na 1 cylinder i odwrotnie, bo na 1 była największa różnica. Po tej zmianie i adaptacji, po przejechaniu około 10 km błąd już się nie pojawił. Ale to może dlatego, że zbyt mały dystans zrobiłem. Ale te klekotanie i stukanie zostało.

 

Nie sądziłem, że paliwo teoretycznie dobrej jakości może mieć jakiekolwiek znaczenie, a tymbardziej, że może zaszkodzić..

Od 7 lat jeździłem na benzynie i zachciało mi się diesla...

W zbiorniku miałem 1/4 vervy i dziś zalałem 50 litrów zwykłego ON z PB - zobaczymy, ale wątpie, aby przestało.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie jest to wymówką, bo ja też piszę i da się wstawiać znaki. Zresztą często auto- korekta jest pomocna.

Nie jest tak że zwykle paliwo ci pomoże. Chodzi o to że paliwo "podrasowane" ma mniejszą zdolność smarowania, a co za tym idzie pompa paliwa może szybciej się zatrzeć.

Generalnie warto od czasu do czasu zalać. Nie jest to tylko moja opinia ale też innych osób związanych z branżą paliwową. Inną rzeczą jest jakość paliwa na stacji oraz iż to nie jest efekt natychmiastowy.

Jednej rzeczy nie rozumiem - piszesz o pomiarze ciśnienia oleju napędowego czy silnikowego na poszczególnych cylindrach?

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdrianKatowice

Kurde... nie mam pojęcia..

Tzn.. tak na logigę to raczej paliwa.

Bo gdzie olej silnikowy we wtryskach?

Edytowane przez AdrianKatowice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności