Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Astra h 1.8 Szarpie przy puszczeniu Gazu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   enussss

enussss
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:Audi
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 10 maj 2018 - 13:25

Cześć, jestem świeżym posiadaczem Astry H 2004 1.8 125km, otóż zawuażyłem ze na 2 i 3 biegu gdy puszcze pedał gazu szarpnie autem dwa/trzy razy i wtedy jedzie dopiero normalnie. W celu wyeliminowania problemu wymieniłem świece NGK, wymieniłęm Cewke, wyminiłem filtr powietrza oraz wyczyściłem przepustnice. Nadmieniam iż autko posiada LPG, jednak chodzi na nim super.  problem ten występuje zarówno na lpg i pb, na ciepłym jak i na zimnym silniku. W co kolejno zaglądać? gdzie szukać problemu ? Poduchy silnika i skrzyni biegów ? jakieś silniczki krokowe ? ( gdzie one sie znajdują ?) sprzęgło? ( sprzęgło bierze nisko, nie pulsuje podczas jazdy ani nic), Dodam iż podczas przyśpieszania/wciskania pedału gazu nawet na niskich obrotach szarpania nie występują, jakies ponysły ? pomocy! :)

Użytkownik enussss edytował ten post 10 maj 2018 - 13:33

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 ONLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 10998 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE

Napisano 10 maj 2018 - 19:11

wyczyściłem przepustnice.

Jak w takim razie czyściłeś przepustnicę i nie zauważyłeś że nie ma krokowca? 

Sprzęgło może być do wymiany.

Ktoś odpowietrzał wysprzęglik?

Może tym się na początek zająć?

A może cieknąć na uszczelnieniu wału i masz zaolejoną tarczę sprzęgłową.

Warto podpiąć do komputera aby sprawdzić czy czasem nie jest to wina czegoś innego

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   enussss

enussss
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 11 maj 2018 - 13:24

Adam, wjechałem dzisiaj na kanał i poduszki od silnika i skrzyni biegow mam całe. Wysprzęglik próbowałem odpowietrzyć, jednak pomimo wielokrotnego pompowania pedałem sprzęgła na wyłączonym silniku, cały czas on schodzi do końca na dół, czyli jeśli dobrze myśle jest on odpowietrzony ? Sprawdzałem tez połączenie między skrzynią biegów a silnikiem, nie widze tam śladów wskazujących na cieknięcie wysprzęglika czy z wału . Ale podczas wjazdu na kanał, zauważyłem iż półoś prawa posiada luzy, co może być przyczyną stuknięcia przy zmianie biegów między jedynką a dwójką.  W linku umieściłem zdjęcie w/w przegubu i mam właśnie pytania. U mnie występują lekkie luzy między elementem nr 1 i nr 2. Element nr.2 mozna złapać i chodzi on w poziomie, jak również jestem w stanie nim lekko obrócic tzn. o milimetr czy tam dwa mm. W dodatku łapiąc za półoś i poruszając ją, słychać lekkie stuknięcia na przegubie zew. jak i wew. Aby wymienić całą półoś muszę odkręcać tą pokrywe zaznaczoną nr 1. ??Czy między elementem nr 2 a nr 1 jest jakiś uszczelniacz, który trzeba wymienic przy naprawie ? ponizej załączam film i zdjęcie elementów

https://youtu.be/5JcisT0JnO0
https://www.fotosik....e3fc3836bb78440

Załączone miniatury

• 0e3fc3836bb78440gen.jpg

Użytkownik adam1954 edytował ten post 11 maj 2018 - 14:01

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 ONLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 10998 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE

Napisano 11 maj 2018 - 14:04

Tutaj masz chyba wszystko wyjaśnione

Ale jeżeli masz luzy na przegubie wewnętrznym ale w skrzyni to łożysko w różnicówce

Załączone miniatury

• 2018-05-11_151643.png

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   enussss

enussss
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 11 maj 2018 - 17:22

poradnik o wymianie półosi super, nawet nie spodziewałem się, że to takie proste :) jednak co z tą skrzynia biegów i łożyskami w mechanizmie różnicowym ? Nagrałem jeszcze dwa filmy gdzie  na pierwszym filmie jedno koło jest w powietrzu i wbita jest jedynka, ręką kręce kołem

na drugim filmie wszystkie koła są na glebie, a samochód jest na luzie, ruszam ręką za półoś

Co tym myślicie? dopuszczalny luz ? jest ok? czy skrzynia paszoł won do śmietnika ?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież