Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dziwny huk podczas odpalania samochodu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE   L3WY

L3WY
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Astra II
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 12 maj 2018 - 10:31

Witam. Posiadam Astrę II - 2002r. - 2.0 101 KM - Diesel

Ostatnimi czasy gdy odpalałem samochód usłyszałem mocny huk spod maski. Gdy go gasiłem sytuacja się powtarzała.

Pierwsze co pomyślałem to poduszka silnika. Na początek wymieniłem poduchę od skrzyni biegów. Nadal to samo..

Podjechałem do mechanika, który stwierdził, że dwumasa jest do roboty. Przygotowałem się na wymianę, samochód odstawiłem do mechanika i zaczął działać. Okazało się, że nie mam dwumasy  :huh: Zanim kupiłem samochód ktoś już musiał to wymieniać na zwykłe sprzęgło. Mimo wszystko skrzynia razem ze sprzęgłem została wymieniona. Wsiadając do samochodu problem nadal się powtarzał.

Mechanik stwierdził, że do wymiany jest poduszka silnika (przód). Łączy się ze skrzynią biegów. No i dobra.. zabrałem się za wymianę. 

Bingo.. poducha była rozje*** na maksa.. gumy nie było już praktycznie wgl.. 

Po wymianie wszystko było super! odpalałem kilka razy i nie powtarzało się to.. mówię super! udało się!

Czas na test samochodu. Przejechałem się kilka km i było dobrze. Ustałem gdzieś z górki, zgasiłem go i podczas odpalania znów był huk..

Pytania do was! 

-Czy poducha po kilku godzinach znów się wyrwała?  :wacko:  :angry:

-Jakaś inna poducha jest do wymiany?  <_< Zostały mi jeszcze 2 do sprawdzenia ( poduszka skrzyni biegów, silnika (przód) wymieniona)

Problemy, które występują w samochodzie!

- Huk przy zapalaniu samochodu

- Ciężko ma ruszyć na wstecznym

- Gdy jadę na jedynce, dodam gazu i nagle puszcze to słyszę dźwięk jakby skrzynia opadła i tarła o coś. 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK