Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie
- - - - -

G這郾a praca i spadek mocy 2.0 DTI

• Zaloguj si, aby doda odpowied
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   p3psik

p3psik
  • U篡tkownik
  • 6 post闚
  • Model:Opel Astra II
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 14 maj 2018 - 08:42

Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny objawów w mojej Astrze 2.0 DTI. Generalnie silnik pracuje poprawnie, ma moc, ładnie przyspiesza i cicho (jak na ten silnik) pracuje, ale od czasu do czasu dzieje się coś takiego, że silnik zaczyna nagle "ryczeć" jakby wypadła dziura w tłumiku i auto jest wtedy wyraźnie słabsze. Turbina pracuje na pewno bo ją słychać (moja lekko gwiżdże) i nie jest to aż tak duży spadek mocy jak w przypadku braku turbiny. 

Podpięcie pod komputer nie wykazuje żadnych błędów, nie mam pojęcia co to może być,

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

U篡tkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• U篡tkownik
  • 1060 post闚
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 ONLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 10997 post闚
  • LokalizacjaO鈍i璚im i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE

Napisano 14 maj 2018 - 14:01

że silnik zaczyna nagle "ryczeć" jakby wypadła dziura w tłumiku i auto jest wtedy wyraźnie słabsze.

No to trzeba sprawdzić wydech w tym momencie.

Usterka do rozwiązania przez ciebie.

U ciebie auto a my cóż ,szklanej kuli nie mamy. 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   p3psik

p3psik
  • U篡tkownik
  • 6 post闚

Napisano 16 maj 2018 - 08:51

No to trzeba sprawdzić wydech w tym momencie.

Usterka do rozwiązania przez ciebie.

U ciebie auto a my cóż ,szklanej kuli nie mamy. 

Gdyby to była tak prosa i oczywista rzecz jak wydech, od którego sprawdzenia zacząłem to nie pytałbym tutaj o przyczyny ;) Wydech jest w 100% ok, nie ma żadnych nieszczelności. Mechanicy, z którymi rozmawiałem sugerują, że winny może być przepływomierz, albo niewłaściwa praca EGRa. Miałem nadzieję, że ktoś tutaj też coś podpowie bo chyba od tego jest forum prawda? Wszyscy tutaj o coś pytają i wszyscy, którzy pytają mają auto u siebie, a mimo braku szklanej kuli wiele osób potrafi coś podpowiedzieć i pomóc ;)

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 ONLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 10997 post闚

Napisano 16 maj 2018 - 09:11

Wszyscy pytają .Ok.

Ale nie wszyscy dostają konkretne odpowiedzi.

A dla czego?

Bo jest wiele usterek które trzeba widzieć i słyszeć stojąc obok auta.

Chyba to rozumiesz.

Byłeś u mechaników.

Rozmawiałeś z nimi.

Żaden nie podpiął do komputera i nie sprawdził jak pracuje EGR i przepływka.

Mechanika praca ma polegać nie tylko na przypuszczeniach ale też na sprawdzeniu błędów a jeżeli ich nie ma to szukanie problemu po parametrach pracy czujników.

Od nich to wymusiłeś?

Do nich pretensji nie masz że nie chce im się naprawić twojego auta?

Oni to osłuchiwali stojąc przy aucie.

A my na odległość mamy ci powiedzieć co się może dziać?

Jak na odległość można wysłuchać pracy silnika?

Pretensje masz że ci nie pomagamy.

Ale nie wpadłeś na pomysł aby chociaż zrobić filmik jak niektórzy którym pomoc bez szklanej kuli została udzielona bo przy najmniej na jakiejś podstawie ktoś coś może dosłyszy lub zauważy na filmiku

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   p3psik

p3psik
  • U篡tkownik
  • 6 post闚

Napisano 18 maj 2018 - 08:45

Byłem u mechaników (trzech), wszyscy podpinali komputer. Poza błędami z alternatora (w którym wymieniłem ostatnio regulator napięcia) nic nie było. 

Zapytałem na forum, DLATEGO, że żaden z mechaników nie potrafi znaleźć przyczyny DLATEGO, że komputer nie wykazuje żadnych błędów, układ wydechowy jest sprawny, a usterka nie występuje stale i nie występuje na postoju, tylko pod obciążeniem w czasie jazdy. 

Wybacz, że nie przyszło mi do głowy nagrywanie filmu z dźwiękiem silnika w czasie jazdy  :lol:

I nie mam pretensji, po prostu pomyślałem, że podobnie jak na setkach innych for z których w życiu korzystałem (motoryzacyjnych również) na stosunkowo proste pytanie ktoś odpowie/podpowie gdzie szukać, co sprawdzać (jak np. Twoja sugestia o parametrach czujników, którą mogłeś napisać na samym początku bez zbytecznego sarkazmu ze szklaną kulą w tle). 

Ale ok, dzięki za "pomoc" i konstruktywną dyskusję  :lol:

Następnym razem, zanim zapytam na forum odwiedzę ASO, nagram film i pójdę do wróżki po szklaną kulę  :D

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 ONLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 10997 post闚

Napisano 18 maj 2018 - 09:04

(jak np. Twoja sugestia o parametrach czujników, którą mogłeś napisać na samym początku bez zbytecznego sarkazmu ze szklaną kulą w tle). 

O tym to niestety na forum jest pisane w przynajmniej co drugim temacie.

Gdybyś dokładnie czytał fora motoryzacyjne  to wiedziałbyś że jeżeli nie ma błędów to trzeba szukać po parametrach.

Nie ważne czyt to Opel czy VW.

Nie mówiąc nawet o mechanikach że odwiedzasz leni którym nie chce się dokładnie posprawdzać.

No a co filmiku to nie jesteś dzieckiem i chyba rozumiesz że aby zdiagnozować przyczynę nietypowej usterki to trzeba auto widzieć.

A co ma widzieć forum  z opisu?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

U篡tkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• U篡tkownik
  • 1060 post闚
  • Model:Opel