Skocz do zawartości

Corsa D 1.2 Z12XEP check engine i wypadające zapłony


Gość Zapek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem Zapek, mój pierwszy temat tutaj, po przeczytaniu kilku innych. W Corsie D 1.2 Z12XEP zapalił się check engine, zaczęła się krztusić, pod obciążeniem i na wolnych obrotach chodzi na trzech cylindrach, przy delikatnym dodaniu gazu i utrzymaniu obrotów chodzi na czterech. Podczas jazdy w kabinie śmierdzi świeżą benzyną. Moje główne podejrzenie to cewka zapłonowa (podobne objawy miałem w gaźnikowym Kawasaki i fajka za 2 dychy rozwiązała sprawę), jednak zanim zacznę inwestować chciałbym Was spytać czy nie spróbować czegoś innego na podstawie rzeczy, które już sprawdziłem:

 

- komputer pokazuje 4 błędy dla każdego cylindra - wypadanie zapłonów

- odłączenie wtyczki EGRu nic nie zmienia

- odłączenie przepływki skutkuje równiejszą pracą (na wszystkich cylindrach), ale silnik nie wkręca się powyżej 2000 obrotów (domyślam się, że to jakiś tryb awaryjny, ale dziwi mnie równa praca)

- odłączenie wtyczki czujnika położenia wału nie zmienia pracy silnika, ale powoduje trudniejszy rozruch

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, ze moje pytanie nie jest skrajnie głupie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta nie błądzi.

Ale jest jedno ale.

W regulaminie pisze aby najpierw poszukać tematu i jeżeli jest to pisać w nim aby nie zaśmiecać setkami tematów o tym samym.

Jeżeli nie ma to pisać nowy.

W tym przypadku są tematy o wypadaniu zapłonów.

Pierwszy z brzegu

http://forum.opel24.com/topic/73308-z12xep-wypadanie-zaplonu-p0300-i-p0303/

 

 

A z mojej strony to co masz do sprawdzenia masz w załaczniku

 

Więc zacznij usuwać od najtańszych rzeczy.

LPG nie masz?

post-37019-0-47108100-1526973488_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak to już jest na forach, że jak założysz nowy temat, to każą pisać w starym, a jak piszesz w starym to płaczą, że odkopujesz rzeczy sprzed dwóch lat ;p. Ale dzięki za link, będę grzebał i raportował wyniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz więc na inne fora tylko poczytaj regulamin naszego forum a ja pilnuję aby było wszystko z nim zgodne :D

Więc następne tematy prosiłbym aby były jak należy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności