Skocz do zawartości

świecąca kontrolka żółtego samochodu z kluczem


lalas123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Wczoraj miałem podobny problem.

Auto rozpędzało się do prędkości 120 km/h z obrotami około 2,7 tys. Pedał w podłodze i .... nic. Na chwilę zaświeciła się lampka samochodu z kluczem i ... nie szło dalej. Wyczytałem fora i byłem przekonany, że EGR do czyszczenia. Dziś nie dawało mi to spokoju i pojechałem do mechanika specjalizującego się w naprawach opla. Znalazłem faceta w sieci. Zakład mieści się za Łaskiem w drodze na Zduńską Wolę. Po podłączeniu sensownego komputera diagnostyka mnie nieco zdziwiła. To wcale nie EGR a turbina. Dokładniej mówiąc "zacięła się " czy zawiesiła i odcinała doładowanie itd... przyczyną tego była jazda poprzedniej właścicielki. Jeździła do pracy i z powrotem około 15 km dziennie w stylu "geriatrycznym". Turbina nie miała kiedy popracować tak jak powinna i odmówiła roboty. Naprawa trwała może z 2 min + diagnostyka kolejne 3 min. Po 10 min wyjechałem z uśmiechem na twarzy i zapłaciłem jedyne 70 PLN.

Polecam ten warsztat.

Może ta informacja pomoże tym, którzy mają podobny problem.

artur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem nowy na forum wiec w pierwszej kolejnosci chcialbym sie z Wami przywitac bardzo serdecznie

Teraz przechodze do zeczy. Od niedawna jestem posiadaczem corsy 1.3cdti w ktorej pojawia mi sie kontrolka auta z kluczykiem. Na poczatku myslalem ze to od serwisu poniewaz w wiekszosci aut za bledy odpowiada kontrolka silnika z blyskawica jednak po podpieciu interfejsu pokazuje blad P0400 - Zawór recyrkulacji spalin

Czy to oznacza EGR? Dodam ze auto jezdzi plynnie nie traci mocy. Ta kontrolka zapala sie po przejechaniu okolo 5 km. Kazdorazowe zgaszenie auta kasuje kontrolke i dopiero po paru km sie zapala ponownie

 

Pozdrawiam

Lukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian199010

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum chciałem się przywitać i od razu poradzić w sprawie mojej Corsy. Posiadam Opla Corse C 2001 r 1.7 dti i pojawił się problem z kontrolką z autem i kluczem. Podczas jazdy ze stałą prędkościa wyzszą niż 110 km na godzina w okolicach 3 tysięcy obrotów np na autostradzie po przejechaniu okolo 5-10'km zapala mi się lampka samochodu z kluczykiem zapalenie lampki poprzedza delikatne szarpnięcie auta tak jakby na chwilę odcieło mu moc po czym auto dalej normalmie jedzoe, gdy wjade do miasta i zwolnię do około 40-50 km na godzinę lampka mi gaśnie. Podczas wizyty w serwisie komputerowym po podpięciu auta zostałem poinformowany że mój opel błedu żadnego nie posiada i ze niestety te modele nie zapamietują poprzedniego błedu ktory sie wczesniej wyswietlił a pózniej zniknąl polecił mi żebym przyjechał do warsztatu jak bład sie pojawi tylko ze względu na to ze pojawia sie on tylko przy dużych prędkościach nie jest to możliwe. Czy ktoś z Was miał podobny problem lub ma pomysł co może byc nie tak w moim Oplu?? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taba: o zaworze egr było już tutaj bardzo dużo, możesz spróbować czyszczenie zaworu i kolektora z nagaru, na krótką metę pomoże, ale docelowo szykuj się na nowy zawór (ok 400zł), zaślepienie spowoduje wyświetlanie się błędu (niektórzy go elektronicznie wyłączają, koszt ~300zł). Poszukaj trochę to forum to wszystko będzie jasne.

 

@Damian199010 postaraj się o dostęp do dobrego komputera z Tech2 lub op-com i przejedź się (zrób symulację), wtedy będziesz wiedzieć co i jak. Powodów może być sporo: zabrudzony przepływomierz, egr, MAP sensor, nieszczelność w układzie dolotowym, zabrudzone wtryski.

 

Na przyszłość uzupełniajcie swoje podpisy, może ktoś z forumowiczów z okolicy może pomóc doświadczeniem, czy komputerem....

Edytowane przez Mixmich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli 400zl to na zime bede mial wiecej czasu to wymienie - o ile dojezdzi :-) . Kiedy bede wymienial egr to kolektor mimo wszystko wyczyscic? Troszke o tym czytalem i z tego co pamietam to kupa przy tym roboty

 

Mixmich dzieki za spostrzezenie. Juz uzupelnilem

Edytowane przez taba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość AstraEasytronic

Witajcie, pomimo, że wątek dawno nieporuszany jednakże muszę spróbować. Stałam się szczęśliwą posiadaczką astry III H z 2006 roku, 1.6 benzyna, skrzynia- easytronic. Ostatnio zapala się żółta ikona samochodu z kluczykiem, niby w warsztacie płyny, filtry itp, zrobili elektronikę silnika. Po wyjeździe od nich było ok, potem znowu się zaświeciła. Kolejne sprawdzenie w komputerze zero błędów, ikona zgasła, czytałam wcześniej, o tych wyższych obrotach więc zmieniłam skrzynie na opcje manualną - ikona zgasła. Teraz znowu świeci, zupełnie nie mam pomysłu. A też nie chcę jeździć codziennie do warsztatu, podpinać się pod komputer. Poradźcie proszę coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AstraEasytronic

Pojawia się ikonka to będzie błąd. Odczytaj sama metodą gaz hamulec.

Jakim komputerem sprawdzał błędy?

 

Sent with handy.

Błąd ECN 111306, a odnośnie komputera ciężko mi powiedzieć co to było i jaki program miał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności