Skocz do zawartości

Śruba anty-kradzieżowa felgi aluminiowej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ja miałem taką samą sytuacje nikt nie chciał pomóc, wkońcu dospawałem stalowy pręt i odkręciłem

w twoim przypadu podczas spawania zostanie stopiony kołpak, ja kołpaków nie miałem

powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Tylko nie wiem czy da się dospawać cokolwiek ponieważ jest to dość głęboko w gnieździe. Nie mam kołpaków tylko felgi aluminiowe.

Ten klucz torks. Mozna go normalnie kupić w sklepach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędziowych, ale on tutaj nie wiem czy coś pomoże. Kolega Gawlak podpowiedział jak możesz zrobić. Jeżeli nie da rady a tak Ci zależy, to proponuję (o ile masz możliwość) abyś zobaczył w Norauto. Jakiś czas temu widziałem tam przynajmniej kilkanaście typów takich śrub i z zabezpieczeniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym sprobowal tak. Najpierw popsikac specyfikiem typu wd-40 i jeszcze olejejem potraktowac stozek sruby. Potem bym ostukal młotkiem przez kawalek preta sruby itp. Ostukanie przewazniue troszke poluznia sruby i ulatwia odkrecenie( ostukalbym to pozadnie zanczy sie kilka minut i tak srednio mocno). Potem mozna kombinowac podchodzac z spawareczka i kawalkiem preta(ktorego bedziemy chcieli dospawac) ale to musi byc pret dosc mocny ze stali chromowej itp. Po ostukaniu moze tez sruba odkrecic sie w rekach (czasem tak bywa). Przerabialem sprawe ostatnio w golfie 3 u kuzyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ktoś mi doradził takie rozwiązanie. Dobrać tulejkę o średnicy nieco większej niż łeb śruby, obspawać wewnątrz tulejki ze śrubą i próbować odkręcić żabką. Brzmi to obiecująco. W sobotę będę się z tym motał. Dam znać czy dało radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

witam miałem podobny problem . sprawe rozwiązałem odkręcając ją kluczem torks (taki imbus gwiazdka)

Tak jak napisał kolega tylko nie kluczem a nasadką - powinno coś podejść.

Łeb jest dość miękki więc jakąś nasadkę torxa pewnie wbijesz.

 

P.S nie zapomnij dać znać jak rozwiązałeś sprawę. ???

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sukces. Zrobiłem numer z tymi tulejkami przyspawanymi do śruby. Poszło zaskakująco dobrze. Musiałem się posiłkować wujkiem co to ma większe pojęcie o spawaniu niż ja ale załatwiliśmy w godzinę wszystkie śruby. Na razie założyłem zwykłe śruby.

Polecam tą metodę jako chyba najmniej pracochłonną i stosunkowo tanią (o ile oczywiście ma się dostęp do spawarki).

Dzięki za wszelkie pomysły. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ktoś mi doradził takie rozwiązanie. Dobrać tulejkę o średnicy nieco większej niż łeb śruby, obspawać wewnątrz tulejki ze śrubą i próbować odkręcić żabką. Brzmi to obiecująco. W sobotę będę się z tym motał. Dam znać czy dało radę.

Jakby nie chciało iść żabką to do tej tulejki trzeba jeszcze dospawać zwykłą śrubę i odkręcić kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności