Skocz do zawartości

205/60 R16 opony do zafiry


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

czy zamiast opon 205/55 R16 ( ma alufelgi 16" opla)można założyć 205/60 R16 do Opla Zafiry?

 

dzięki z góry za info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam założyć można jak każdą ale jeżeli odpowiednia do tego modelu auta jest 55 to 60 ma wyższy profil i może zakłamywać licznik kilometrów a w skrajnych przypadkach mogą opony wadzić przy skręcie o nadkole

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zdaje się, że ani jedne ani drugie nie są typowe dla Zafiry. Ja w każdym razie mam 195 zimowe, nie pamiętam profilu, i 205/60 letnie. Zimowe na stali a letnie na aluminium.

 

No i im wyższy profil tym opona lepsza na polskie dziury. Niemcy se mogą zakładać niski profil. U nich równo, u nas ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam ponownie ???

kupiłem ostatnio opla zafirę A 2.0 dti 2004r po liftingu i była na oryginalnych alufelgach oploskich 16". Auto jest sprowadzone z Belgii - mają tam lepsze drogi i stąd takia felga i opona. Z drugiej jednak strony portal www.opony.pl dla opla zafiry rekomenduje dwa rodzaje opon tj. 195/65 R15 i 205/55 R16. Mam takie alufelgi 16" i muszę do nich kupić opony bo te obecne są już zjechane. Nie wiem co robić. Czy sprzedać te alufelgi 16" i kupić 15", czy na 16" założyć 205/55. Zawieszenie w zafirce mam w bardzo dobrym stanie i obawiam się że na 16" szybko się zniszczy na polskich drogach. W warsztacie zalecali aby założyć 195/65 R15. Jedynie mi szkoda tych oryginalnych 16". Czy ktos jeżdzi na takich felgach 205/55 R16 i jakie ma doświadczenia?. A jakie są parametry felgi 15"? Czytałem że dla 15" mamy 5x110 65 ET43 dla felgi stalowej a jakie są dla alufelgi?

 

dzięki z góry za info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zamiennikiem fabrycznego rozmiaru zafiry jest 205/60 ale piętnastka. Przy szesnastce tzreba by było założyć niższy profil, żeby było wszystko jak trzeba. Wpisz sobie na wyszukiwarce google "zamienniki opon" i tam zobaczysz wszystko na temat rozmaiarów i dopuszczalnych różnić!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam.właśnie zakupiłem moją drugą zafirke rok 2003 2.2 dti na aluskach 16.jazda jest super przyjechałem nią z niemiec,niski profil dobra przyczepność.właśnie musiałem kupić dwie opony i gościu polecił mi Dunlopki przy rozmiarze zostałem tzn.205/55/16 zobaczymy. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

205/55/R16 taki rozmiar jest dedykowany do Zafiry na felgi 16", wyższy profil zwiększa średnicę koła, a to powodować będzie przekłamania na prędkościomierzu

tu masz kalkulator http://www.opony.com.pl/mapa_serwisu/zamienniki_opon.asp

zobaczysz o ile będzie przekłamywać. Po za tym tak jak ktoś już wcześniej pisał większe koło może szorować o nadkole przy skręcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Stary temat, ale ostatnio sam szukałem informacji na ten temat i trochę bzdur się w odpowiedziach pokazało.

 

Rozmiar zamienny (zamiennik)

 

Rozmiar zamienny to typowy zamiennik dla rozmiaru seryjnego. Powinien on być dobierany w oparciu o zasadę zachowania wartości średnicy zewnętrznej koła seryjnego w tolerancji + 1,5 % lub -2 %. Oznacza to, że całkowita wysokość rozmiaru opcjonalnego, liczona od ziemi do szczytu bieżnika, musi mieścić się w podanej tolerancji. Zachowanie tej zasady pozwala na bezpieczne użytkowanie zamiennika, bez obawy o obtarcia nadkola, duże przekłamania licznika czy awaryjne działanie systemów bezpieczeństwa ABS, ESR i temu podobnych. Zamiennik może występować, jako opona o tej samej średnicy (np. w rozmiarze seryjnym i zamienniku R15), lecz jest węższa lub szersza od rozmiaru seryjnego. Zamiennik może również występować w zastosowaniu z felgami o większej lub mniejszej (rzadziej) średnicy (np. opona seryjna jest R15, zamiennik R16). W takich przypadkach, zastosowanie zamiennika wiąże się z koniecznością dokupienia odpowiednio dobranych do pojazdu felg. Więcej o sposobie wyliczania zamienników dowiesz się korzystając z narzędzia dobór zamienników opon.

 

Np - http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/195/65r15/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość kris0675

czy zamiast opon 205/55 R16 ( ma alufelgi 16" opla)można założyć 205/60 R16 do Opla Zafiry? dzięki z góry za info

witam tez chce zalozyc takie opony czy zalozyles jak sie jezdzi???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności