Skocz do zawartości

ciezko wchodzace biegi


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Nabylem wlasnie Agile 2000rok z silnikiem z10xe i mam wrazenie, ze biegi wchodza dosc ciezko (szczegolnie w porownaniu do mojej Astry G :?: )

 

Widze, ze jest tu jakies rozwiazanie z linkami.

 

Da sie cos z tym zrobic ? cos wyczyscic, posmarowac itp ?

 

pozdr.

Damian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Potwierdzam! Dla przykładu w mojej niedawno zakupionej Agili 2001 1.0 skrzynia biegów najprawdopodobniej pochodzi z wczesnych egzemplarzy STARA :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hej

Może to być spowodowane złą regulacją. Powodów oczywiście może być mnóstwo. Np. wybite poduchy silnika :) Trzeba zacząć od najprostszej rzeczy czyli regulacji

:pa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Agila 04r. 1.0 benzyna + lpg -Mam problem ze skrzynią biegów a konkretnie z jej bardzo ciężką pracą . Biegi przy zgaszonym ( zimnym lub ciepłym silniku ) dają się wrzucać choć lewarek pracuje jak w smole , natomiast przy zapalonym silniku stojąc np. na światłach czasami nie da wrzucić żadnego biegu ( wydaje się że jak jest zimny jest lepiej niż jak silnik się zagrzeje ) ale wystarczy że autko pomału się toczy biegi wchodzą ( też ciężko ) , przez tą ciężką prace lewarka zdarzyło mi się że spadało cięgno od linki w kabinie . Zapuszczałem linki i przesmarowałem cięgna spreyem pod maską i w kabinie nie pomogło , więc zostało mi sprawdzić olej - okazało się że powinno go być 2,2 l a po spuszczeniu było go niecałe 1,5l. , kupiłem oryginał opel. Po wlaniu i przejechaniu paru km. jest praktycznie bez zmian (minimalnie lepiej ale są dalej problemy z wrzuceniem biegów na postoju) . Sprzęgło nie ciągnie i nie ślizga , biegi nie zgrzytają ( wsteczny troszkę ale to chyba normalka ) i wydaje się że nie potrzebują regulacji bo raczej trafiają w swoje miejsce. Może ktoś coś podpowie bo autkiem na się poruszać kobieta i zaczyna się problem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To jedna z chyba wad tego autka. Ciężko wchodzące biegi to wina linek zmiany biegów, które po pewnym czasie ciężko chodzą - przesuwają się w pancerzu. Jedyna rada: wymiana linek i po kłopocie. Przy zakupie używki ugnijcie linkę i poruszajcie ją w pancerzu - powiina się łagodnie przesuwać. Jeżeli bedzie duży opór, to dalej po zamontowaniu linek biegi będą ciężko chodzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mechanik zdrowo spsikał linki pastą miedzianą, dodatkowo rozebrałem tunel środkowy, tam wszystko przesmarowałem, napsikałem od tej strony w linki dużo wd40 i biegi wchodzą bardzo leciutko. Nie trzeba nic wymieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość damiens77

To normalka dla tego modelu - nic nie potrzeba smarowac, taki ma urok. Chodzi ciezko, ale jest na to patent wrzucajac biegi wolniej, nic nie szarpac i bedzie ok - w koncu to autko powolne miejskie.

Edytowane przez damiens77
§4 pkt. 4.4 regulaminu forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie!

W mojej agilce też coraz gorzej wchodziły biegi, wsteczny od kilku dni wcale nie chciał wejść, miałam wrażenie jakby wszystko było w środku zatarte i usyfione ale nie było żadnych zgrzytów. Oddałam autko do mechanika i okazało się, że to mechanizm zmiany biegów. Mechanik wyczyścił, nasmarował i teraz zmieniam biegi dwoma paluszkami :-))

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gabcia26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności