Skocz do zawartości

klimatyzacja - zawory


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego "brzoza" pośmialiśmy się, ale potrzebuję jednoznacznej odpowiedzi, który zawór jest niskiego, a który wysokiego ciśnienia. Studjuję już nawet obsługę urządzenia ACS400-450 :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "brzoza" pośmialiśmy się, ale potrzebuję jednoznacznej odpowiedzi

kol.herrmes, ja mam z dyszą rozprężną klimatyzację czyli coś podobnego do rury z takimi kołnierzami!! W twoim przypadku i najczęściej są to podobne zawory jak na fotografii!! W tym miejscu co mówisz pod podszybiem jest juz niskie ciśnienie na parowniku Więc został tylko ten bliżej chłodnicy !! W twoim modelu trudno mi powiedzieć w którym miejscu on jest bo instalacja może się różnić sposobem zamontowania i tak jest z reszta np. VB jak i różnice w silnikach to powodują. W każdym razie nr. 5 nie pod podszybiem!! A jeszcze jedno co to za urządzenie ACS400-450 do nabijania :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Niektóre sprężarki mają na obudowie dodatkowa zawalcowana rurkę - właśnie do napełniania czynnika.

Tak czy owak warto podjechać do porządnego zakładu, który nabije czynnik na wagę i przy okazji wymieni olej w sprężarce.

 

P.S. Do firmy, która nie umie uzupełnić czynnika chłodniczego już bym powtórnie nie jechał - ale to moje zdanie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trzy łączniki kontrolne (zawory).

 

herrmes, u mnie jest- a i b i są to zawory do kontroli i nabijania !!Tego trzeciego albo nie mam ,albo jest gdzieś nie widoczny i mi umknął uwadze! :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozwiązałem zagadkę, może ktoś skorzysta. Zawór A i B to zawory wysokiego ciśnienia. Zawór C znajdujący się przy ścianie grodziowej to zawór niskiego ciśnienia.

W moim przypadku mechanik, zaworu C nie zauważył i gdyby nie moja dociekliwość, to już w miejsce zaworu wysokiego ciśnienia miałbym zawór niskiego ciśnienia za 42zł ("bo ktoś tu coś mieszał"-jak powiedział) :wink: Ręce opadają, brak słów i włos się jeży na głowie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokiego ciśnienia miałbym zawór niskiego ciśnienia za 42zł (

A to dobre chciał ci podmienić na dwa niskiego ciśnienia :):P To ja tez muszę gdzie mieć ten trzeci!! Muszę go odszukać Ale wydaje mi sie ze go nie będzie bo mam ta dysze rozprężną!! 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam

 

Mam takie pytanie czy wie ktoś jak wykręcić zawór niskiego ciśnienia od klimatyzacji w astrze F ??

Bądź gdzie w Bydgoszczy lub okolicach zrobią mi to szybko i dobrze ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Cześć,

"Lekko" odświeżę temat, gdyż mam pytanie odnośnie kapturka na zawór niskiego ciśnienia. Konkretnie czy ktoś może doradzić mi jaki kapturek (link do jakiejś strony lub oznaczenie nakrętki) powinienem kupić na zawór, który na zdjęciu jest oznaczony literą "C" (ew. gdzie w Warszawie spokojnie zakupię taką nakrętkę). Swego czasu nabijałem klimatyzację i serwisant zauważył, że nie mam tej osłony a wolałbym, aby nic nie wpadło mi do zaworu icon_sad.gif Niestety nie wiem jaki korek będzie pasował do tego zaworu. Czy ktoś będzie mi w stanie pomóc?

 

post-54416-0-22863000-1481571637_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności