Skocz do zawartości

Problem z wymianą oleju !


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem z Holandi Astrę 2.0 Di, a koleś od którego kupiłem dał mi tylko info, że był lany olej 10W40 nie dopytałem dalej jaki konkretnie....syntetyk pół itd. Znajomy diagnosta powiedział mi, że nie ma problemu bo sam symbol mówi co to za olej kwestia tylko wybrania producenta. Znowu mechanik mówi, że 10W40 może być i syntetyk i pólsyntetyk.

...czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest z tymi olejami i co wybrać (mechanik coś mówił, że przy turbo nie każdy olej się nadaje itd.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narab4y, Sprawdz,czy pod maską nie ma kartki z wymiany oleju.Jaki masz przebieg?Dla pewności jeśli trudno określić zalej połsyntetykiem ,bo jakby taki był w silniku,a ty wlałbyś syntetyk,to wypłukujesz syfy i rozszczelniasz silnik.

Do diesla i do benzyny ,a także specjalny olej do pompowtryskiwaczy to jest na pewno,ale do Turbo nie słyszałem.

Tu masz link do tematów o oleju:http://forum.opel24.com/search.php?mode=results

Bardziej wierz mechanikowi.Cyfry przy oznaczeniach oleju to zakresy temperatur i nie mówią o typie oleju.Są syntetyki,półsyntetyki(semisyntetyk) i mineralne,a co za olej pisze na butelce.Nie wolno zalewać oleju w tył,czyli syntetyka po pólsyntetyku i mineralu,a także polsyntetyka po mineralu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalej mobila półsyntetyka 10W40 i bedzie ok.syntetyczne oleje są dobre ale do silniczków nowocześniutkich.W nieco starszych potrafią wypłukać nagary i silnik może zacząc olej brać.Lej półsyntetyk i śmigaj byle z głową i nie daj sie wpóścić w maliny że olej luzem jest gorszy jak w kanisterkach - bo to bzdety - Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem z autem po sprowadzeniu jak Ty narab4y.Ale postawiłem na mobila półsyntetyka 10W40 a ze miałem go tylko 4 litry to reszte dolałem oleju ELF TURBO DIZEL bo to chyba jedyny olej który sie moze mieszać z Mobilem.I wszystko idealnie i żadnych wycieków mimo na dzien dzisiejszy przebiegu ponad 230 tyś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z1mEk, Cyfry to tylko zakresy temperatur

0- -35st celsjusza

5 -30

10 -25

15 -20

20 -15

25 -10

40 -normalna (takie jak u nas temp. dodatnie)

50-jazda na ciężkiej nodze

60-rajdy

10W40 może być syntetyk i polsyntetyk,ale to pisze na bance.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, problem jest z tymi olejami w używanych autkach :!: Dlatego najlepiej zmieniać w punktach gdzie dbają o taką rzecz jak plakietka z informacją. Albo sami powinniśmy o to zadbać. Kupując używane auto powinniśmy bezwzględnie uzyskać od poprzedniego właściciela informację o rodzaju zalanego oleju. Takich tematów to już były dziesiątki, ale niestety nikt nic w takiej sytuacji nie pomoże. Możesz oddać do analizy próbkę przepracowanego oleju a uzyskasz stuprocentowa odpowiedź :roll: Ja zalałbym półsyntetyk - w koncu to tylko w 30% syntetyk więc w razie czego wielkich szkód nie poczyni a rozruch zimą będzie łatwiejszy. Jeśli zacznie żłopać olej, przejdziesz na mineral i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W40 może być syntetyk i polsyntetyk,ale to pisze na bance.

 

no właśnie, czy tak jest na pewno? Tu link do bazy olejów i nie ma tu wzmianki o syntetyku 10W40 http://seicento.autokacik.pl/baza/oleje.htm

Szukałem też jakiegoś syntetycznego oleju 10W40 i np: Mobil i elf mają tylko półsyntetyki 10W40

 

http://www.mobil.pl/Poland-Polish/LCW/Products_Services/Auto_Semi-Synthetics.asp

http://www.elf.com.pl/produkty/osobowe/silniki/diesel.htm

 

Może ktoś wie jaki producent ma syntetyczny lub mineralny 10W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności