Skocz do zawartości

Jakie opony do Kadetta ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

książkowo dla kadetta są kapcie 175/70R13 ja na lato w 1,6 miałem 185/60R14 i jeździło się znacznie lepiej niż na R13do czasu zmiany opon. I tu moja rada nie kupuj barum bravouris ja właśnie takie kupiłem 185/60R14 i byłem na nie zły, mają miękkie boki i auto się dziwnie zachowuje na zakrętach branych z większą prędkością, no i jak poczują mokry asfalt to są strasznie niepewne (tracą znacznie na przyczepności). W GSI mam teraz 195/50R15 (książkowo 185/60/R14 powinno być) są to opony Fulda i jestem z nich zadowolony. Świetne trzymanie na mokrym i suchym asfalcie. Jak masz fele 14" to polecam ci opony 185/60 naprawdę lepiej niż na 13". I nie patrz na to co mówią papiery.

 

Ot moje zdanie. A trochę km już w życiu zrobiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książkowo dla kadetta są kapcie 175/70R13 ja na lato w 1,6 miałem 185/60R14 i jeździło się znacznie lepiej niż na R13do czasu zmiany opon. I tu moja rada nie kupuj barum bravouris ja właśnie takie kupiłem 185/60R14 i byłem na nie zły, mają miękkie boki i auto się dziwnie zachowuje na zakrętach branych z większą prędkością, no i jak poczują mokry asfalt to są strasznie niepewne (tracą znacznie na przyczepności). W GSI mam teraz 195/50R15 (książkowo 185/60/R14 powinno być) są to opony Fulda i jestem z nich zadowolony. Świetne trzymanie na mokrym i suchym asfalcie. Jak masz fele 14" to polecam ci opony 185/60 naprawdę lepiej niż na 13". I nie patrz na to co mówią papiery.

 

Ot moje zdanie. A trochę km już w życiu zrobiłem

Dzięki ! Mam fele 14" takie stalowe z pięciokątnym środkiem do opla.... Ale pytałem o rozmiary briefu, żeby mniej więcej wiedzieć czy opony 185/60/R14 nie będą za duże do kadetta. Myślę nad kupnem 4 kleberów Dynaxerów HP. Opony sprawdzone przez mojego brata i nie narzeka. Mówisz Fulda... a jaki model ? Dziękuje za wszelką pomoc.... jestem młodym (20 lat) posiadaczem kadetta (to już drugi w tak krótkiej historii kierowcy :/) i jeszcze nie wszystko wiem, a lepiej zapytać doświadczonych kolegów ! :| Bardzo dziękuje i pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam mam pytanie mam kadziora cabrio silnik 2.0 16v i chce zamatowac felgi 15 bo takie dostałem jakie podejda oponki na przod i tył tak zeby sie ładnie prezetował a mam leko obnizone zawiecho prosze o rade Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość maliniak123

zależy jaką masz szeroką felgę ?? no i zależy jakie masz ET tych felg 15" ( ET - jest to odsadzenie felgi od piasty ) Ja mam felgi 15" z ET 36 i na tyle oponki 195/50 R15 i w 4 osoby na dołkach obciera delikatnie... Żeby ładnie wyglądało ? A to zależy czy chodzi ci o profil żeby nie był za wysoki czy o naciąg oponek ?? Do Kadetta E na felgę 7x15 idealnie nadają się właśnie 195/50 R15, jeśli chcesz mieć naciąg na feldze o szerokości 7" szukaj 175/55 R15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności