Skocz do zawartości

brak klimy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milosz219

wymienilem chłodnice, bo miałem dziurawą.Po wymianie w dalszym ciągu mam gdzies nieszczelność.Mogę jakos samemu to zdiagnozowac, moze jakis spray do nieszczelnosci pomoże.Macie jakies sposoby na diagnoze nieszczelności.Mam założone stare oringi i to moze byc przyczyną niepowodzen.Jakiej wielkosci mają tam być gumki na króćcach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 9 miesięcy temu...

Witam.Mam do was pytanie.

Od początku: nie dzialala klima, wymieniłem chlodnice. Jest cisnienie. Problem polega na tym ze nie załancza sie sprezarka.

Gdzie jest w ZAFIRA B 2007r 1,9cdti 120Km

1-osuszacz

2- bezpiecznik klimy

3- jakie jest minimalne cisnienie w ukladzie aby ruszyla sprezarka? ( gosc nabil mi ciut ponizej 4bar)

4- jak w tym modelu zczytac bledy ("metoda pedały i kluczyk na II nie dziala)

5- jak samemu na krótko sprawdzic sprawnosc sprezarki ?

Pytam bo mam dosc Fielkich Muzguf ktorzy tylko generuja mi koszty. Aby stwierdzic ze trzeba wymienic chlodnice

Musialem odwiedzić dwa warsztaty i bulnac za sprawdzanie i nabicie wrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Chce zrobic co sie da samemu. Mam w garazu wszystkie mozliwe narzedzia i ochote wiec chce sprobowac zrobic to sam.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Darek 77

U mnie tez niestety padla chlodnica, czyli skraplacz sad.gif Goscie w serwisie od razu sprawdzili na azocie + jakis plyn pieniacy sie zapodany na chlodnice. W W-wie zaplacilem za to 50zl. Dziura wyszla dokladnie po srodku pod wiatrakiem. Podobno tam najczesciej sie syfi i gnija rozne smieci. A jak dodatkowo sie nie uzywa klimy zima to juz w ogole kaplica. Udalo mi sie znalezc fachowcow glownie od chlodnic, ktorzy za wymiane, chlodnice i nabicie wzieli jedyne 600zl, jak na W-we to chyba niezbyt duzo. Samo nabicie kosztuje zwykle min. 150zl, ale jest duzo miejsc gdzie krzycza nawet 250zl. Po wymianie chlodnicy klima dziala idealnie, mialem 6.5st. na wylocie po nabiciu, ale na zewnatrz bylo wtedy dosc chlodno ~15st.

Chlodnice zalozyli mi nie oryginalna Behra, ale jakis chyba wloski zamiennik. Osuszacza nie zmieniali. Chlodnica byla nieco inna, bo nie czysto aluminiowa, ale pomalowana na czarno. Na Allegro widzialem tez i takie, ludzie opisywali to jako zabezpieczenie przed korozja. Czy tak jest w istocie okaze sie w praniu. Na szczescie mam gwarancje na 2 lata. Kupowanie w ciemno na Allegro mi odradzano. Co ciekawe nowa chlodnica w ASO kosztuje 1400zl.

Przecież klimy w astrze poniżej +4 nie da się załączyć. Nie właczy sie sprężarka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności