Skocz do zawartości

pavlo.gda

Rejestracja: 01 sty 2011
OFFLINE Ostatnio: 15 mar 2018 20:51
-----

Moje posty

W temacie: Astra G - ciężka praca pedału hamulca

08 marzec 2018 - 22:18

Hej,

no troszkę wody w Wiśle upłynęło :-)

Mechanik weryfikował i nawet miał porównanie z identycznym modelem - na to wychodzi, że ten typ tak ma. Faktycznie jest ciężej niż w nowym aucie. 

Auto odebrałem finalnie dwa tygodnnie temu w weekend i transportując je na wypożyczenie do teścia (na czas naprawy jego auta u tego samego mechanika) udało mi sie nie złapać kontuzji ;-)

Mechanik weryfikował, nawet wedle listy zamieszczonej w wątku i nic nadzwyczajnego nie wypatrzył. Cóż, auto pełnoletnie. Przez te kilka lat pewne rzeczy się zmieniły w samochodach. A moja kontuzja - będę uważał, bo ewidentnie mam osłabioną prawą stopę. W nastęnym tygodniu ja idę do mechanika (fizjoterapeuty), bo kilka dni pobiegałem i znów coś chrupnęło :-)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w temacie!


W temacie: Śmieci

17 luty 2018 - 20:34

Nie chodzi o pochwały i peany. O ody też nie. Chodzi o to, że z tematu nie przełączania się na LPG przechodzisz na kwestie wyświetlania komunikatu o stanie paliwa. Nagle nie pasuje. Teraz się o tym dowiedziałeś. Za chwilę coś nowego zacznie Ci przeszkadzać.

Takie podejście malkontenta potrafi zmęczyć, czepianie się tego czy tamtego. 

Nie Ty jeden masz problem. Nie tylko z Astrą - ja miałem z Mokką. Każde auto ma jakieś przypadłości. 

Tak jak napisałem wcześniej zaczyna mnie męczyć i irytować takie podejście - jest problem, widać jakieś próby rozwiązania problemu ze strony GM, opracowali jakieś rozwiązanie, rozwiązanie wychodzi na to, że się sprawdza. Zapewne teraz w tym momencie oczekujesz kwiatów i przeprosin ze strony GM na papierze kredowym?

Nie masz pojęcia o technicznym aspekcie sytuacji wyświetlania komunikatu, ale

 

 

 

wiesz że nie działa...

Skoro jesteś tak biegły technicznie, to może spróbuj sam rozwiązać problemy LPG?

 

Jeszcze raz podkreślam:

Opel nie jest jedynym koncernem, który zalicza wpadki przy produkcji aut. KAŻDY koncern za wyjątkiem aut budowanych ręcznie, zalicza mnóstwo wpadek, bo jest to MASÓWKA i nie da się uniknąć niedociągnięć przy takiej skali produkcji. W sumie się da, ale będzie to okupione zdecydowanie wyższą ceną końcową produktu. Zdajcie sobie sprawę z tego, że DZIŚ i JUTRO tak będzie u każdego producenta. Z zastrzeżeniem, że JUTRO może być gorzej.

 

Przestańcie zatem bić pianę na daremno, mamy efekt w postaci nowej wersji oprogramowania, która niweluje jak widzę problemy z przełączaniem się na LPG.

No i dalej niepotrzebnie tkwisz w tym kąśliwym tonie. Przecież wiesz, że 90% użytkowników tego forum trafia tu, bo ma właśnie problemy ze swoimi autami. Niektórzy używanymi, nawet pełnoletnimi (tak jak moja Astra G, gdzie starałeś się wesprzeć mnie w temacie, za co dziękuję), jak i nowymi. Jest masówka jak każda inna - prawda. Próby rozwiązania problemu - są i to skuteczne, co opisałem wcześniej, więc nie chodzi tu o "bicie piany na daremno". Mam natomiast pewne wątpliwości, które staram się wyjaśnić. Nawet jeśli byłyby nieuzasadnione, to właśnie to forum ma być tym miejscem gdzie są wyjaśniane. Jesteś administartorem tego serwisu, więc nie rozumiem zdenerwowania z powodu, że ktoś używa go wtaki właśnie sposób. Nie wymuszaj na mnie i użytkownikach forum bezkrytycznego traktowania pewnych opinii z góry, bo to nie o to chyba chodzi? 

Nie rozumiem dlaczego miałbym się uważać za biegłego technicznie w nieswojej dziedzinie - tu pole oddaję ekspertom, stąd moja obecność w tym miejscu. Kwiatków i przeprosin ze strony GM'u nie oczekuję - chociaż te kwiaty to może... żona by się ucieszyła z pieknego bukietu.

Pozdrawiam.


W temacie: Śmieci

17 luty 2018 - 20:04

Zadzwoń do GM i zapytaj. 

System istnieje i działa - czytaj ze zrozumieniem, bo ciągle się tylko indyczysz jakiego to paździerza kupiłeś... Oprócz utyskiwań nie zauważyłem żadnego innego posta o jakimś normalnym wydźwięku. Tylko żal.pl

Auta paździerzem nie nazywałem, a temat niestandardowo działającej instalacji LPG jest omawiany właśnie w tym wątku. Też prosiłbym o czytanie ze zrozumieniem, bo jasno napisałem o co mi chodzi. Myślę, że moje obserwacje są wspólne z obserwacjami innych użytkowników, więc Twoje kąśliwe wstawki są nie na miejscu. Możemy założyć nowy wątek, gdzie będziemy wpisywać peany i pieśni pochwalne na temat naszych aut. Spoko.


W temacie: Śmieci

17 luty 2018 - 19:40

Z poziomu kierowcy system, jak i cały komputer nie istnieje - nie mam wglądu w jakiekolwiek dane. Poza tym 120km jest to lekka przesada. Przecież jeśli skończy mi się gaz, to nastąpi przełączenie na benzynę. Po co blokować odczyt danych z komputera? Co autor miał na myśli?


W temacie: Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg

17 luty 2018 - 18:43

Witam. Jak wiecie jestem jednym z pierwszych, którym wgrano nowe oprogramowanie sterownika LPG. Po tej naprawie problem z przełączaniem ustał. Napiszcie jak jest u Was. Jestem ciekawy czy Opel zaczął wzywać wszystkich użytkowników na wgranie nowego softu. Pozdrawiam.

Hej, super że odświeżasz temat.

Wygląda no to, że problem braku przełączania ma rozwiązanie. Miałem zaktualizowane oprogramowanie sterownika LPG przez speca, który przyjechał do ASO z Warszawy. W serwisie usłyszałem, że szybko to załatwiłem, bo pozostali klienci jeszcze czekają. Temperatura przełączenia faktycznie dziwna, bo przy -13st.C było to ponad 80st.C (tak jak pisałem wcześniej). Dzisiaj przy około +2st.C na zewnątrz było to koło 60st.C.

Inna sprawa to  sytuacja gdy jadę na rezerwie - włącza się bardzo wcześnie, jadę jeszcze na gazie przez około 120km z zablokowanym komputerem (!!).